Семінар-практикум у бібліотеці

Автор: Intercom от 21-06-2016, 09:07, переглянуло: 879

 

 

 ІНСТИТУЦІЙНИЙ РЕПОЗИТОРІЙ –

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

   31 травня 2016 р. у Фундаментальній бібліотеці ХНАУ імені В.В. Докучаєва відбувся семінар-практикум «Інституційний репозиторій як засіб популяризації наукових публікацій університетської спільноти».

   Вільний доступ до інформації є важливою складовою наукових досліджень у сучасному глобальному світі, запорукою подальшого розвитку науки, освіти та суспільства, інтеграції України до світової академічної спільноти. Цій меті слугують інституційні репозиторії як засіб  відображення у відкритому просторі інтелектуально-наукової діяльності вчених.

   Фахівці двох провідних аграрних бібліотек – Фундаментальної бібліотеки ХНАУ імені В.В. Докучаєва та Наукової бібліотеки ХНТУСГ імені П. Василенка – зібралися на семінарі для обміну досвідом щодо створення власних електронних архівів тривалого зберігання, накопичення і забезпечення довготривалого та надійного відкритого доступу до результатів наукових досліджень, що проводять у ВНЗ. Адже саме бібліотеки активно впроваджують нові інформаційно-комунікаційні технології і виконують почесну місію ініціаторів та організаторів інституційних репозиторіїв, пропагуючи переваги відкритого доступу до наукової інформації та знань.

   Учасники заходу дійшли висновку, що розміщення матеріалів у репозиторії сприяє підвищенню індексу цитувань праць кожного науковця, збереженню авторських прав, можливості доповнення та редагування. Для університету репозиторій є реальним показником якості вишу, демонстрації наукової, соціальної та економічної значущості дослідних робіт і, таким чином, статусу та суспільного значення університету.

    Директор Фундаментальної бібліотеки ХНАУ С.О. Довгалюк зазначила:

   – Відкритий доступ до інформації стає сьогодні все більш затребуваною моделлю наукових комунікацій, що спрямовує діяльність університетських бібліотек до взаємодії з ВНЗ у поширенні результатів досліджень. Відкритий доступ абсолютно сумісний з авторським правом. Репозиторії не виконують видавничої функції, а отже не «забирають» авторські права, лише право на збереження та організацію доступу. Зростання зацікавленості суспільства репозиторіями стикається з потребою у кваліфікованих ІТ фахівцях, методичному забезпеченні їх функціонування, адже процес запровадження і розвитку репозиторіїв в України тільки набирає обертів.

   Після закінчення семінару всі учасники переглянули книжкову ретро-виставку з циклу «Наукова спадщина викладачів ХНАУ імені В.В. Докучаєва» (за колекцією рідкісних і цінних видань), яка експонується до 200-ї річниці заснування нашого навчального закладу.

   Запрошуємо вчених університету активніше розміщувати наукові статті, публікації в електронному архіві eKhNАUIR, підтримуючи ініціативу відкритого доступу до наукових досліджень і підвищуючи рейтинг ХНАУ у світовому просторі.

Ірина Жидких, головний бібліограф 

Семінар-практикум у бібліотеці
Семінар-практикум у бібліотеці
Семінар-практикум у бібліотеці
Семінар-практикум у бібліотеці
Семінар-практикум у бібліотеці


Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.