200 років ALMA MATER

Автор: Intercom от 7-10-2016, 09:26, переглянуло: 6575

 

 

200 років ALMA MATER

Харківський національний аграрний університет

імені В.В. Докучаєва відсвяткував 200-річчя від часу заснування

 

200 років ALMA MATER

    5 жовтня 2016 р. найстаріший аграрний вищий навчальний заклад України гостинно відчинив двері для усіх тих, чиє життя пов’язане з ним назавжди.

    Розпочалися святкування із самого ранку. На майданчиках перед навчальними корпусами всіх зустрічали усміхнені і радісні студенти, вітали добрим словом і дарували повітряні кульки. У холі актового залу розгорнули експозиції всі факультету університету, демонструючи наукові доробки вчених.

    Виставкова зала фундаментальної бібліотеки у цей святковий день сяяла різнобарв’ям витворів аматорського мистецтва студентів, викладачів і співробітників університету. Виставка творчих робіт «ХНАУ – це ми» – яскравий приклад широти поглядів, природного таланту і фантастично кропіткої роботи докучаєвців.

    Співробітниками бібліотеки організовано відкритий перегляд літератури «Перлини наукової спадщини викладачів ХНАУ ім. В.В. Докучаєва» і відкритий ретро-перегляд наукових праць «Від «Записок Ново-Александрийского института сельского хозяйства и лесоводства» до «Вісника ХНАУ». Унікальні видання з цінного фонду бібліотеки підтверджують ту високу сходинку, на яку піднялася наука і освіта нашого університету завдяки старанням видатних учених-докучаєвців.

    Святкова концертна програма розпочалася о 9-й ранку на майданчику біля головного корпусу університету. Усіх присутніх вийшли привітати представники від кожного факультету вишу. Урочисті слова, проникливі пісні та запальні танці ще надовго залишаться у пам’яті учасників дійства.

    Урочисті збори, присвячені 200-річчю ХНАУ відбулися об 11.00 у актовому залі. Прапор університету до зали внесли директор Інституту післядипломної освіти, майстер спорту України, чотириразовий чемпіон світу з гирьового спорту А.О. Рожков та голова Об’єднаної ради студентського самоврядування Д.Муратов, а також секретар Об’єднаної ради студентського самоврядування М. Рисенко.

    До почесної президії зборів запрошено заступника голови Харківської обласної державної адміністрації М.Л. Беккера; президента Національної академії аграрних наук України, доктора с.-г. наук, академіка Я.М. Гадзало і ректора ХНАУ, професора В.К. а.

    Відкрив урочистості Володимир Кузьмич коротким екскурсом у історичне минуле університету. У своєму виступі ректор із особливою шаною згадав випускників ХНАУ – нині відомих учених і виробничників.

    Далі, один за одним на сцену піднімалися гості, вітали ректора та весь трудовий колектив університету зі славетним ювілеєм, вручали почесні грамоти, привітальні адреси, подарунки та квіти.

 

Із 200-річним ювілеєм ХНАУ ім. В.В. Докучаєва привітали:

 - Беккер М.Л., заступник голови Харківської облдержадміністрації;

 - Гадзало Я.М., президент НААН України, академік НААН України;

 - Семиноженко В.П., голова Північно-східного наукового центру НАН і МОН, академік, голова Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України;

 - Раїна Ю.І., голова Харківської райдержадміністрації;

 - Бакіров В.С., голова ради ректорів Харківського регіону, ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна, академік НААН України;

 - Мураєва В.О., депутат Харківської обласної ради;

 - Швайка І.О., народний депутат 7-го скликання, міністр аграрної політики і продовольства у 2014 р., юрист;

 - Балюк С.А., директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського», академік НААН України;

 - Кириченко В.В., директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, заслужений діяч науки і техніки України, академік НААН України;

 - Корнієнко С.І., директор Інституту овочівництва і баштанництва, доктор с.-г. наук;

 - Гринник І.В., директор Інституту садівництва, академік НААН України;

 - Протоієрей Ковальчук В.Н., перший проректор Харківської духовної семінарії;

 - Яресько О.П., голова Товариства лісівників України, Заслужений лісівник України;

 - Тараненко Ю.М., начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, Заслужений лісівник України;

 - Висоцька С.Ю., перший заст. директора Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького;

 - Світайло С.П., директор ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство»;

 - Іван Пачев, директор Інститута виноградарства і виноробства (м. Плевен, Болгарія);

 - Кисіль М.І., завідувач відділу інвестицій ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН, старш. наук. співробітник;

 - Байбакова Н.П., голова Харківського обласного управління профспілки працівників сільського господарства;

 - Барановський Д.І., ректор Харківської державної зооветеринарної академії, професор.

    Цього святкового дня з 200-річним ювілеєм ХНАУ ім. В.В. Докучаєва привітали й багато інших почесних і шанованих гостей. Щира подяка вам від усієї нашої великої і дружньої університетської родини!

    Після закінчення урочистих зборів відбувся святковий концерт за участю талановитих виконавців із рідного університету та м. Харкова.

На майданчику біля школи та у спортивному залі ХНАУ пройшли змагання студентів із футболу та волейболу між факультетами.

    Агроуніверситет пишається своєю 200-річною славетною історією, науковими здобутками, освітніми традиціями, видатними вченими і талановитими вихованцями.

    Відзначаючи 200-літній ювілей нашої Alma Mater, ми з впевненістю дивимося на наступні 200 років розвитку та досягнень, що у нас попереду.

Вітаймо щиро в день осінній цей,

Карбуймо в пам’яті цю днину,

Бо в мить оцю, в оцю хвилину,

Університет святкує ювілей.

 

У день ювілейний, як завжди ведеться,

Ми зичим достатку всім і добра.

Хай сонце всміхнеться, життя удається,

І доля завжди щоб привітна була.


Фотоальбом можна переглянути за посиланнями в соціальних мережах:

  ВКонтакті    Однокласники    Facebook 
Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.