БІБЛІОТЕКАР РОКУ – 2016

Автор: Intercom от 14-02-2017, 11:21, переглянуло: 917

 

БІБЛІОТЕКАР РОКУ – 2016

    8 лютого 2017 р. у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулося урочисте нагородження учасників щорічного регіонального конкурсу «Бібліотекар року – 2016». Дипломантами конкурсу у номінації «За кращий бібліографічний покажчик» стали завідувач сектора рідкісних і цінних видань О.Д. Кандаурова та головний бібліограф І.П. Жидких.

БІБЛІОТЕКАР РОКУ – 2016

    Конкурс «Бібліотекар року» проводиться Харківським зональним методичним об’єднанням бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ–IV рівнів акредитації з 2006 р. Метою конкурсу є стимулювання реформування та подальший розвиток бібліотечної справи, опанування новітніх технологій; активізація науково-дослідної роботи; заохочення фахівців, які зробили значний внесок у розвиток бібліотеки. До складу журі конкурсу входять голови методичних об’єднань і директори провідних бібліотек України.

   У номінації «Кращий бібліографічний покажчик» оцінюються бібліографічні посібники зі складною структурою, наявністю допоміжних покажчиків, передмови, змісту, списку скорочень та ін.

   Бібліографічний покажчик «Стародруковані та рідкісні видання ФБ ХНАУ імені В.В. Докучаєва» із серії «Книжкові скарби бібліотеки», укладений співробітниками Фундаментальної бібліотеки, присвячено 200-річному ювілею Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва (1816–2016). Він продовжує серію видань, спрямованих на науково-бібліографічне розкриття фондів однієї з найстаріших бібліотек аграрних вишів України і містить у собі детальний науково-бібліографічний опис стародруків і рідкісних видань XVIII – першої половини XIX ст. Текстовий опис колекцій супроводжується передмовою, науково-бібліографічним апаратом, ілюстраціями, портретами тощо.

   До покажчика ввійшло 147 стародрукованих і рідкісних книг англійською, німецькою, польською, російською і французькою мовами. Бібліографічний опис книг, цитати, присвяти, епіграфи тощо викладено мовою оригіналу зі збереженням правопису, пунктуації та особливостей мовлення, притаманних другій половині XVIII – першій половині XIX ст. Текстовий опис представлених документів доповнено біографічними відомостями про авторів, видавців і перекладачів. Наведено друковані провенієнції – епіграфи і присвяти. Завдяки цьому читач може зрозуміти справжню цінність видань: мету друкування, читацьку спрямованість, неперевершену красу пишномовного наукового стилю; поринути в атмосферу тодішнього культурного, історичного та наукового життя.

   Упорядники висловлюють щиру вдячність викладачам кафедри мовних дисциплін: доценту О.В. Тихоненко за редагування передмови, а також старшому  викладачу ангійської мови І.В. Шульзі, старшому викладачу французької мови Т.В. Александрович та викладачу німецької мови І.О. Гладких за допомогу у перекладі інформації з титульних аркушів іншомовних видань. Складаємо подяку директору Фундаментальної бібліотеки С.О. Довгалюк, а також провідному бібліографу сектору комплектування та наукової обробки документів Л.М. Захарчук, бібліотекарю І категорії сектору книгозберігання О.В. Харитоновій, бібліотекарю сектору рідкісних і цінних видань Н.В. Говор за допомогу на підготовчому етапі роботи з покажчиком.

Електронну версію видання розміщено на сайті агроуніверситету за посиланням:

http://lib.knau.kharkov.ua/bibliotek/1317-noviy-pokazhchik-bbloteki.html

Адміністрація бібліотеки 

БІБЛІОТЕКАР РОКУ – 2016
БІБЛІОТЕКАР РОКУ – 2016
БІБЛІОТЕКАР РОКУ – 2016


Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.