ГАЗЕТІ «ЗНАННЯ» – 90 років!

Автор: Intercom от 6-04-2017, 07:00, переглянуло: 373

 

ГАЗЕТІ «ЗНАННЯ» – 90 років!

 

   6 квітня 1927 року засновано газету «ЗНАННЯ» Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва. Уперше газета вийшла друком під назвою «Артемовець» на базі щоденної стінної преси тодішнього аграрного Комуніверситету.

   Із повідомлення Книжкової палати України ім. Івана Федорова:

   «У Державному архіві друку газету зареєстровано з 1927 р. під назвою «Артемовець». З № 41 (118) від 1 грудня 1932 р. – орган парткому, профкому, дирекції всеукраїнської вищої комуністичної с.-г. школи та всеукраїнської Агроіндустріальної академії виходила 1 раз на шестиденку, з № 75 (154) від 17 жовтня 1933 р. – орган парткому, профкому та дирекції Всеукраїнського сільськогосподарського університету ім. Артема.

   31 травня 1936 р. видання «Артемовець» припинено по 1956 р. Газета поновлює свій вихід з № 1 від 1 вересня 1956 р. під назвою «Докучаєвець». З № 10 від 5 листопада т.р. – виходить під назвою «Знання».

   Газета «Артемовець» була органом бюро партколективу, профкому та Правління Комуніверситету ім. Артема. Газета виходила двічі на місяць накладом 500 примірників.

   З № 35 від 16 жовтня 1932 р. газета «Артемовець» стає органом парткому, профкому та дирекції Всеукраїнської комуністичної сільськогосподарської школи і виходить один раз на п’ять днів.

   З № 41 (118) від 1 грудня 1932 р. газета – орган парткому, профкому, дирекції Всеукраїнської вищої комуністичної сільськогосподарської школи та Всеукраїнської агроіндустріальної академії. Виходить один раз на шість днів.

   З № 70 (149) від 14 вересня 1933 р. – орган парткому, профкому, дирекції Всеукраїнської вищої сільськогосподарської школи ім. Артема.

   З № 75 (154) від 17 жовтня 1933 р. – орган парткому, профкому, дирекції Всеукраїнського комуністичного сільськогосподарського університету ім. Артема.

   З 1 травня 1936 р. видання газети «Артемівець» припиняється.

   Тільки 1 вересня 1956 р. газета поновила свій випуск з № 1 під назвою «Докучаєвець», наклад – 700 примірників.

   З № 10 від 5 листопада 1956 р. рішенням партійного бюро та адміністрації ХСГІ газету перейменовано у «Знання».

   У 2007 р. університетській газеті виповнилося 80 років, а 3 вересня 2007 р. вийшов її ювілейний 1700-й випуск.

   Газету «Знання» зареєстровано в Державному комітеті України у справах видавництва, поліграфії та книгорозповсюдження 27 грудня 1993 р. Свідоцтво про реєстрацію ХК №107.

   Сьогодні газета «Знання» виходить один раз на два місяці у форматі А3, накладом у 1000 примірників. Розповсюджується безкоштовно серед студентів, викладачів і співробітників університету.

   Видання відображає багатопланову діяльність колективів факультетів, кафедр, студентських наукових гуртків, гуртків художньої самодіяльної творчості та спортивних товариств.

   У 2015 році Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва Мінагрополітики України, Науково-методичний центр аграрної освіти оголосили результати конкурсу на кращу газету серед ВНЗ III–IV рівнів акредитації з метою популяризації, підтримки і зростання якості та авторитету періодичних видань. Газету «Знання» ХНАУ імені В.В. Докучаєва нагороджено дипломом за краще висвітлення історичних постатей. Конкурсна комісія оцінювала річні комплекти газет вишів за такими критеріями: загальний зміст (наявність концепції, стиль, різноманітність рубрик, жанрів і тем, якість і актуальність статей); оформлення (оригінальність ідеї і яскравість її втілення, якість і виразність, дизайн, наявність та якість фотографічного матеріалу); творчість студентів і викладачів (участь студентів та викладачів ВНЗ у створенні газети, авторські статті, нариси, поезії тощо); наявність розважального матеріалу. Як зазначили організатори конкурсу, керівництво аграрних ВНЗ, редакційні колективи газет розуміють, що глибоке, усебічне висвітлення життя навчальних закладів допомагає загальній справі – удосконаленню навчально-виховної та наукової роботи, підготовці висококваліфікованих фахівців для аграрного сектора країни.

   Із метою поліпшення інформаційного забезпечення нашого часопису в жовтні 2014 р. створено нову редакційну раду газету «Знання». Перед членами ради поставлено завдання: зробити газету потужним рупором з інформування педагогічного і студентського колективів ХНАУ про внутрішнє життя начального закладу та його завдання у справі реалізації загальнодержавних засад аграрної освіти і науки.Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.