До Дня Хрещення України

Автор: Intercom от 26-07-2017, 08:39, переглянуло: 1041

 

  КНИЖКОВА ВИСТАВКА "ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ"

У виставковій залі ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відкрито книжкову виставку «Хрещення Київської Русі», присвячену святу - Дню Хрещення України.

До Дня Хрещення України

   Хрещення Київської Русі процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі. Ключова подія – масове хрещення у 988 р. мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святим, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

   Утвердження християнства на Русі – тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть нашої ери, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.

До Дня Хрещення України

   Хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією припало князю Володимиру Великому. Прийшовши до влади за допомогою варязької дружини і язичницької еліти, Володимир задля їх інтересів запровадив язичницький пантеон богів. На місці старого капища, де стояла подоба Перуна, з'являються 7 різноплемінних богів – Перун, Дажбог, Хорос, Стрибог, Сімагл, Мокош, Велес. Але трохи згодом  Володимир переконався, що для зміцнення держави та її престижу потрібна нова віра. Київська держава підтримувала найтісніші стосунки з Візантією – найбагатшою, могутнішою і найбільш культурно впливовою державою того часу. Так він вирішив прийняти християнство та охрестити весь свій народ.

   Після офіційного хрещення киян у 988 р. християнство стає державною релігією Київської Русі.

До Дня Хрещення України

  

 P.S. Запрошуємо до перегляду експозиції до виставкового залу ФБ ХНАУ  ім. В.В. Докучаєва.Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.