Талановита людина - талановита в усьому!

Автор: bibliograf от 26-09-2017, 11:51, переглянуло: 1222

 

ТАЛАНОВИТА ЛЮДИНА - ТАЛАНОВИТА В УСЬОМУ!

В душі поет, знаннями – агроном…

Талановита людина - талановита в усьому!
Талановита людина - талановита в усьому!

   20 вересня 2017 р. до Фундаментальної бібліотеки завітав видатний учений, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри агрохімії ХНАУ ім. В.В. Докучаєва (1979-2007) професор Михайло Миколайович Кулєшов. Під час візиту шановний гість подарував книгозбірні агроуніверситету 36 примірників літературно-художнього видання «Биби-ханым. Поема. Избранные стихи». Автором книги є батько нашого гостя Микола Миколайович Кулєшов – видатний вчений рослинник-еколог, соратник і послідовник академіка М.І. Вавілова.

Талановита людина - талановита в усьому!

М.М. Кулєшов

 
М.І. Вавілов

    Микола Миколайович Кулєшов (1890–1968) – один із корифеїв вітчизняного рослинництва, відомий далеко за межами України своїми досягненнями з питань біології, систематики, екології та агротехніки культурних рослин, особливо кукурудзи і пшениці, організатор контрольно-насіннєвої справи.

   Різнобічна довголітня плідна діяльність створили йому високий авторитет і популярність у широких колах науки і практики. Він був сучасником академіка М.І. Вавілова, його найближчим співробітником і соратником. Науковець зробив неоціненний внесок в екологію польових культур, особливо кукурудзи і пшениці, а також в розробку наукових основ насіннєзнавства, став основоположником наукової школи рослинників-екологів. Учений є автором понад 220 наукових праць.

   Майже чверть століття (1945–1968) видатний учений М.М. Кулєшов очолював кафедру рослинництва ХСГІ ім. В.В. Докучаєва. Він був блискучим педагогом, вихователем студентської і наукової молоді. За спогадами колег і учнів, його шанували за сердечну відкритість, щедрість і доброту.

Талановита людина - талановита в усьому!
Талановита людина - талановита в усьому!

Кулешов Н.Н. Биби-ханым : поэма. Избранные стихи / Н.Н. Кулешов. – Харьков : ОАО «Модель Вселенной», 2009. – 120 с.

   Видання поеми батька стало для Михайла Миколайовича справою життя. Автор поеми і віршів М.М. Кулєшов відомий перш за все як видатний вчений, а поетичне визнання, на жаль, прийшло вже після життя, але все ж таки прийшло – через 40 років після смерті, через 70 років після написання поеми і через 118 років після народження. Любов до поезії Микола Миколайович Кулєшов дбайливо проніс крізь найтяжчі випробування, що випали на долю сучасників ХХ сторіччя, названого істориками «віком-людожером».

   Михайло Миколайович розповів, що під час одного із тюремних снів батькові приснився образ Бібі-ханим. Сновидіння було настільки ясним і реалістичним, що під його враженням він вирішив при можливості розпочати роботу над поемою. Відсутність паперу і олівця не завадили в’язню, адже необхідність увесь твір тримати у пам’яті не тільки не складало труднощів, а, навпаки, допомогло пережити жахливий період тюремного ув’язнення.

Талановита людина - талановита в усьому!
Талановита людина - талановита в усьому!

   Поема «Бібі-ханим», створена без запису в камері-одинаку ленінградської в’язниці «Хрести», а також багато віршів, написаних під впливом тих або інших подій, переводять читача до спілкування з вічністю. Адже все, що мало місце в минулому, належить вічності, а цю категорію не можна знищити, не скасувати.

   «У каждой рукописи есть своя судьба, свои временные события, свои мечты и надежды. Я уверен, что судьба рукописей Николая Николаевича Кулешова «Биби-ханым» и избранных стихов в конце концов должна быть не только счастливой, но и достойной признания будущих многочисленных читателей» (С. Чернышов, президент СК «ЛЕММА», канд. техн. наук).

Талановита людина - талановита в усьому!
Талановита людина - талановита в усьому!

   Книга «Бібі-ханим» – напрочуд цікаве поповнення бібліотечного фонду для поціновувачів художнього поетичного слова. Примірник із автографом редактора і укладача М.М. Кулєшова (сина автора) зберігатиметься у рідкісному і цінному фонді у відповідній колекції. Решта видань знайде своє місце на полицях абонементу художньої літератури.

   Запрошуємо до ознайомлення з творами видатного ученого-рослинника М.М. Кулєшова до Фундаментальної бібліотеки!

Ірина Жидких, головний бібліограф;

Олена Кандаурова, завідувач сектора рідкісних і цінних виданьКатегорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.