Школа методиста - 2017

Автор: bibliograf от 17-10-2017, 13:34, переглянуло: 883

 

ВІДБУЛАСЯ ШКОЛА МЕТОДИСТА - 2017

Школа методиста - 2017

   11 жовтня 2017 р. на базі Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва у рамках Школи методиста відбувся семінар-практикум «Library 2 library». Захід, ініційований Центральною науковою бібліотекою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, зібрав провідних фахівців із 22 бібліотек вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації м. Харкова.

   Із привітальним словом до учасників семінару звернулися Н.І. Лазаренко, завідувач науково-методичного відділу ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна та С.О. Довгалюк, директор ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва.

   Роботу семінару розпочато презентацією на тему «Бібліографічні покажчики як засіб популяризації книжкових скарбів бібліотеки» із якою виступила О.Д. Кандаурова, завідувач сектора рідкісних і цінних видань ФБ ХНАУ. Предметом розгляду стали бібліографічні покажчики, укладені співробітниками Фундаментальної бібліотеки, які розкривають рідкісний і цінний фонд. Доповідач наголосила на важливій ролі, яку виконують бібліографічні покажчики у забезпеченні інформаційних потреб користувачів.

   Переглянути презентацію: 

   Змістовними і цікавими стали розповіді про бібліотеки республіки Польща. Своїми враженнями від подорожей книгозбірнями м. Кракова та м. Лодзя поділилися В.М. Малиновська, учений секретар ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна; Н.Г. Наугольнова, заступник директора НБ ХНТУСГ ім. П. Василенка та Н.Г. Левченко, фахівець бібліотеки ХТЕІ КНТЕУ.

   Про гуманітарну бібліотеку світового рівня «Центр імені Митрополита Андрея Шептицького» Українського католицького університету, яка розташована у Львові розповіла Н.Д. Гаєва, учений секретар Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету.

   Після екскурсів бібліотеками Європи та України підведені підсумки роботи Харківського зонального методичного об’єднання у 2016 році. Окрему увагу акцентовано на змінах і доповненнях у Типових правилах користування бібліотеками в Україні та впровадження індексів УДК і реорганізації фондів бібліотек відповідно цієї класифікації.

   По закінченню семінару відбулася екскурсія Фундаментальною бібліотекою на якій гостей ознайомили зі структурними підрозділами книгозбірні агроуніверситету.

   Особливі враження на учасників школи методиста справила прогулянка дендрологічним парком університету, яку провів доцент кафедри лісівництва ім. Б.Ф. Остапенка, професор університету І.Й. Ситнік. Усі барви осені постали перед усміхненими палаючими очима, якими бібліотекарі споглядали краєвиди. Пізнавальна розповідь Ігоря Йосиповича зачарувала присутніх, як і весь навколишній пейзаж, що сяяв золотом із відблиском червоного полум’я. І на завершення – традиційне фото на добру згадку.

   Організатори семінару висловлюють щиру вдячність керівництву університету та кафедрі інформаційних технологій, консалтингу і туризму за сприяння у проведенні заходу.

Ірина Жидких, головний бібліограф

Школа методиста - 2017

Учасників семінару вітають Н.І. Лазаренко, завідувач науково-методичного відділу ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна та С.О. Довгалюк, директор ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва

Школа методиста - 2017

Учасники семінару-практикуму

Школа методиста - 2017

Доповідає завідувач сектора рідкісних і цінних видань ФБ ХНАУ     О.Д. Кандаурова

Школа методиста - 2017

Про бібліотеки Кракова розповідає В.М. Малиновська, учений секретар ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Школа методиста - 2017

Про бібліотеки м. Лодзь (Польща) розповідають Н.Г. Наугольнова, заступник директора НБ ХНТУСГ ім. П. Василенка та Н.Г. Левченко, фахівець бібліотеки ХТЕІ КНТЕУ

 Школа методиста - 2017

Учений секретар НБ ХНМУ Н.Д. Гаєва ділиться враженнями від бібліотеки у Львові

Школа методиста - 2017

Екскурсія Фундаментальною бібліотекою. У секторі рідкісних і цінних видань (читальний зал № 4)

Школа методиста - 2017
Екскурсію дендропарком проводить доцент кафедри лісівництва ім. Б.Ф. Остапенка, професор університету І.Й. Ситнік
Школа методиста - 2017

На фоні осіннього чаролисту Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.