КНИГА І БІБЛІОТЕКА У МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ
18–20 жовтня 2017 р. у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбулася Міжнародна наукова конференція «Книга і бібліотека у мистецькому просторі». У заході взяли участь працівники бібліотек, музеїв і вишів Харкова, Одеси, Києва, Львова, Полтави й Дніпра.
Інтерактивний формат конференції сприяв продуктивній участі фахівців Балтійської народної академії (Рига, Латвія) та Смітсонівської бібліотеки дизайну (Вашингтон, США). Участь у роботі конференції взяли і фахівці Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва – завідувач науково-методичного відділу Т.П. Пустовойт і бібліотекар І категорії Т.О. Бондарева.
Конференцію відкрила директор Наукової бібліотеки ХНУ ім. В.Н. Каразіна І.К. Журавльова. Привітали учасників конференції генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки О.С. Ботушанська, заступник директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Л.В. Глазунова.
Тематика конференції охоплювала дослідження у галузі мистецтвознавства, книгознавства, музеєзнавства, технологій оцифровування і створення інформаційних ресурсів. Учасники конференції представили у доповідях, виставках і презентаціях минулий, сучасний та майбутній розвиток фондів бібліотек, музеїв та їх популяризацію в культурному просторі міста.
Цікаві презентації книг представили директор наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова М.О.Подрезова та заступник директора О.П. Суровцева «Шедеври в колекціях університецької бібліотеки: західноєвропейська гравюра XV–XIX століть: каталог-альбом» та «Книжкові знаки європейських бібліофілів у колекціях університетської бібліотеки: альбом-каталог».
Пізнавальною була культурно-дозвіллєва програма конференції, зокрема екскурсія до Археологічного музею ХНУ ім. В.Н. Каразіна, Художньо-меморіального музею Іллі Репіна і Художньої галереї в м. Чугуєві, Харківського художнього музею, Наукової бібліотеки Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого та ін.
Також учасники конференції прослухали «Молитву за Україну» М. Лисенка у виконанні хору студентів університету в заході «Гіннес-рекорд». Незабутні спогади залишив вечір, присвячений пам’яті харків’янки Варвари Каринської, який пройшов у Віденській кав’ярні «Amadeus».
Тетяна Пустовойт, завідувач науково-методичного відділу
Пленарне засідання Міжнародної конференції |
Біля Художньої галереї в м. Чугуєв |
Громадський музей "Обереги музичної Харківщини" |
Виставковий зал музею "Обереги музичної Харківщини" |
Біля експонату музею - грамофону, виготовленого у 1816 р. |
У конференц-залі музею "Обереги музичної Харківщини" |
Перегляд експозиції музею "Обереги музичної Харківщини" |
У Віденській кав’ярні «Amadeus» |