До Дня пам'яті та примирення

Автор: bibliograf от 4-05-2018, 13:02, переглянуло: 1741

 

"ПАМ’ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО": до Дня пам'яті та примирення

 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939–1945 рр.

До Дня пам'яті та примирення  

   У 70-ту річницю Перемоги у Другій світовій війні Президент України Петро Порошенко своїм указом започаткував нову пам’ятну дату – День пам’яті та примирення, яка приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 р. Саме цей день прийнято вважати Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

До Дня пам'яті та примирення

   Символом вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу. Символ маку присутній і в українській фольклорній традиції – за легендами, маки зацвітали так, де пролилася козацька кров.

   У 2014 р. гендиректор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія звернувся до харківського дизайнера Сергія Мишакина з пропозицією створити логотип, присвячений Другій світовій війні. Дизайнер розробив логотип за два дні, взявши за основу звичний для Європи символ пам’яті жертв війни – червоний мак. Уперше як символ пам’яті колір маку фігурував у вірші канадського військового лікаря Джона Маккрея «На полях Фландрії» (1915 р.), яке починається словами: «На полях Фландрії між хрестами / Качає вітер мак рядами». Через кілька років мак став символом пам’яті про американських солдатів, які загинули під час Першої світової війни. Зараз використовується в багатьох європейських країнах і США як символ пам’яті про загиблих у Другій світовій.

До Дня пам'яті та примирення

   Україна зазнала значних втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло від трьох до чотирьох мільйонів військових, підпільників і цивільних, від чотирьох до п’яти мільйонів цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу, близько п’яти мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені, частина з них не повернулася на батьківщину. Загальні втрати України у Другій світовій війні оцінюються у 8–10 мільйонів життів.

До Дня пам'яті та примирення

   Тож ніколи не забуваймо, що скільки б нас – людей Землі – не намагалися розділити грошима і стінами, політиками й ідеологіями, війнами і зрадами, а ми живемо і кожен несемо особисту відповідальність за посіяне зерно зла, ненависті, недовіри, брехні і розбрату...

   Потрібно пам’ятати і вчити всі уроки минулого. Доземний уклін і вічна пам’ять загиблим...

Ірина Жидких, головний бібліограф Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.