Мандри країною книжок

Автор: bibliograf от 8-04-2019, 08:39, переглянуло: 539

 

Вітаємо вас, шановні читачі!

Запрошуємо у мандри книжковою країною!

   Рубрика, яку ми відкриваємо, має на меті підтримати інтерес до книги та читання у молоді. Ця рубрика існуватиме на постійній основі, і в ній ми познайомимо вас з книжками, використовуючи цікаві факти про них та їх авторів, цитати з тексту, ілюстративний матеріал.

   Подорож перша. «Они изменили мир» – так називається книга, про яку піде мова сьогодні.

Мандри країною книжок

   Они изменили мир / сост. И.Ю. Левашов. – Донецк : ООО «Глория Трейд», 2011. – 704 с. : ил.

   Чи може одна людина змінити цілий світ? Може, і історія знає багато таких прикладів. Олександр Македонський, Юлій Цезар, Авіценна, Леонардо да Вінчі, Колумб – ці визначні особистості жили в різних країнах і в різний час, але кожен з них змінив світ – у свій спосіб, у своїй царині, але завдяки їм ми стали жити і мислити по-іншому.

   Розповімо про деяких із них…

   Мабуть, кожен дивився фільм «Триста спартанців». Саме з нього молодь дізналася про жорстокого і підступного завойовника – царя персів Дарія І (522–486 рр. до н.е.).

Цар Дарій

   Зійшовши на престол, він зразу ж вдався до розширення кордонів Персії, захопивши Вавілон, Македонію, Грецію,частину Індії, північної Африки. Єдиною країною, що не підкорилася Дарію, була Скіфія.

   Близько 520 р. до н.е. 700-тисячне перське військо під особистим проводом царя вдерлося на землі скіфських племен. Дарій вимагав від скіфів негайного підкорення. Натомість одержав від скіфів у вигляді відповіді птаха, мишу, жабу і п’ять стріл. Це означало: «Перси, якщо ви не вмієте літати, як птахи, ховатися, як миші, плигати болотами, як жаби, то будете вражені нашими стрілами, вступивши на нашу землю».

   Цей похід закінчився невдачею для персів. Скіфи використовували тактику, яку ми сьогодні називаємо партизанською: уникали прямого протистояння, нападали із засідки, засипали колодязі та уганяли худобу. Після виснажливих блукань безкрайніми степами, знекровлене перське військо змушене було повернути назад…

Мандри країною книжок

Томас Алва Едісон (1847–1931)

   Томас Едісон: «Мені не потрібні ні коні, ні яхти, на все це в мене немає часу. Мені потрібна майстерня!».

   Майбутнього видатного винахідника шкільний вчитель оголосив нездарою та пустоголовим мрійником, «який ніколи нічого не досягне». Мати забрала хлопчика зі школи та навчала його вдома, і саме вона заохочувала пристрасть сина до винахідництва. У 10 років Томас самотужки змайстрував іграшкову залізницю та лісопилку.

   У 12 років Едісон вже заробляв на життя, розносячи газети у потягах. Пізніше він почав видавати власну газету «Магістральний вісник», самостійно добираючи матеріал, редагуючи і друкуючи його. Газета користувалась серед пасажирів попитом, а всі зібрані кошти хлопець витрачав на оснащення власної лабораторії.

   16-річним юнаком Едісон врятував трирічного малюка, який грався на коліях. На знак подяки батько малюка навчив Томаса телеграфній справі і це перевернуло життя Едісона. Вже за п’ять років він отримав перший патент на винахід, який, на жаль, виявився невостребуваним. Відтоді головним принципом життя винахідника став: «Ніколи не вигадуй того, на що немає попиту».

За вугільний передаючий пристрій з використанням вугільного порошку Едісон хотів отримати 25000доларів, але перш ніж він встиг оголосити суму, представник компанії запропонував йому 110000!

   Працюючи по 16–19 годин на добу, Едісон повторював: «Своїми успіхами я зобов’язаний тому, що ніколи не тримав на робочому столі годинника». За своє життя він зареєстрував 1093 патенти на винаходи, серед яких вдосконалення телефона, фонограф, патрон і цоколь лампи розжарювання, запобіжник, мегафон, залізничні гальма,кінокамеру і навіть такий одіозний винахід, як електричний стілець для страти злодіїв.

 Фонограф

   «Геній – це 1% натхнення і 99% поту» – так вважав Томас Алва Едісон, так він працював і саме завдяки такій наполегливій праці з недолугого хлопчиська, що провчився у школі всього три місяці, виріс всесвітньовідомий інженер.

   Цього разу ми розповіли лише про дві визначні особистості. Загалом же в книзі представлено близько 350 біографій.

   Читайте з нами, дізнавайтеся про щось нове й цікаве! Поділіться своїми враженнями з друзями! Бібліотека гостинно чекає на вас!

Підготувала завідувач довідково-бібліографічного відділу О.І. Артюхова



Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.