Цікава зустріч у бібліотеці

Автор: bibliograf от 13-04-2019, 09:53, переглянуло: 568

 

ДО ХНАУ ЗАВІТАВ ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ О.Г. КРИВОКОНЬ

Цікава зустріч у бібліотеці
Цікава зустріч у бібліотеці

   10 квітня у читальному залі Фундаментальної бібліотеки відбулася зустріч керівництва, викладачів і студентів університету з Олександром Григоровичем Кривоконем, громадським діячем, управлінцем, машинобудівником, доктором історичних наук, професором кафедри автомобіле- та тракторобудування НТУ «Харківський політехнічний інститут», Заслуженим працівником промисловості України.

   Візит поважного гостя до нашого вишу справив враження на всіх присутніх на заході, адже Олександр Григорович розповів маловідомі і цікаві факти про історію та розвиток вітчизняного машинобудування, зокрема тракторобудування.

   Уже більше 15 років науковець займається дослідженням історії науки і техніки України. У 2016 р. захистив дисертацію на тему «Розвиток тракторобудування в Україні в контексті світового прогресу (1920–1980 рр.)». Має більше 100 наукових публікацій, випустив дві одноосібних монографії, навчальний посібник та три історико-фалеристичних видання.

Цікава зустріч у бібліотеці
Цікава зустріч у бібліотеці

   О.Г. Кривоконь працював на керівних посадах низки вітчизняних промислових підприємств, промислових груп, корпорацій, заводів, зокрема ВАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе», ДП «Завод імені В.О. Малишева», Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві. Брав активну участь у розробці технічних пропозицій щодо конструкції та керування робочими процесами машинно-тракторних агрегатів та автомобільного транспорту з метою значного підвищення рівня ефективності експлуатації за критерієм зменшення питомих витрат на одиницю продукції.

   Як голова Всеукраїнської громадської організації «Воїни Добра», О.Г. Кривоконь постійно займається волонтерською діяльністю з метою допомоги воїнам АТО на передовій та після повернення їх до мирного життя.

   Після зустрічі Олександр Григорович подарував до фонду бібліотеки свої книги, зокрема:

Цікава зустріч у бібліотеці

   Тракторобудування в Україні : передумови, історія та тенденції розвитку в аспекті світового прогресу (20-ті–80-ті рр. ХХ сторіччя) : монографія. – Харків : НВП ПП "Технологічний центр", 2015 – 643 с.

   Монографічне дослідження присвячене висвітленню особливостей розвитку тракторобудування в Україні періоду 20-х–80-х рр. ХХ ст. На основі архівних матеріалів і маловідомих джерел розкрито передумови, чинники, основні здобутки, проблеми та тенденції вітчизняного тракторобудування в контексті світового прогресу.

   Представлений аналіз основних етапів еволюції тракторів у світі та в Україні, визначено роль вітчизняних підприємств у цьому процесі, проаналізовано особливості управління, наукового та кадрового забезпечення галузі, представлено біографії видатних українців – тракторобудівників, інженерів-конструкторів, науковців. Запропоновані нові методологічні підходи та розроблено концепцію періодизації історії вітчизняного тракторобудування в аспекті світового розвитку.

Цікава зустріч у бібліотеці

   Soviet tractors on stamps. – Kharkiv : "Kollegium", 2014. – 84 p.

   Book is devoted to hictorical matters of tractorbuilding in aspect of philately and notaphily. there are descriptions of agricultural plots on stamps and banknotes of the different countries devoted to tractor subjects.

   This book could be interesting for some experts and keen people to whom collecting problems are not indifferent, who are fond of the history of development the mechanical engineering in our country and in the world.

Цікава зустріч у бібліотеці

   Тракторостроение: история и фалеристика. Историко-фалеристический очерк на основании коллекции Кривоконя А.Г. Харьков : ЧП "Токарских", 2010. 232 с.

   История тракторостроения неотъемлема от истории нашего государства. Главной целью книги является историко-фалеристический ретроспективный анализ пути, пройденного предприятиями тракторостроения.

   В книге отражены легендарные этапы зарождения и развития тракторостроения, раскрыта система поощрения знаками, значками и медалями СССР в указанной отрасли.

   Книга иллюстрирована, рассчитана на широкий круг лиц, коллекционирующих значки и интересующихся историей отечественной промышленности.

   Тракторобудування в Україні: короткий нарис історії : навч. посібн. / О.Г. Кривоконь. – Xарків : вид-во Іванченка І.С., 2019. – 281 с.

   У навчальному посібнику висвітлюються питання, що стосуються концептуальних засад виникнення та розвитку вітчизняного тракторобудування, науково-технічних тракторобудівних шкіл, висвітлюються біографії видатних конструкторів, інженерів, управлінців, науковців, котрі доклали зусилля для становлення тракторобудування як важливої галузі сільськогосподарського машинобудування. Окреме місце посідає висвітлення історії основних тракторобудівних підприємств, що функціонували на території теперішньої України.

Розгляд матеріалів, що пропонуються читачеві, сприятиме створенню умов для формування складових професійної компетентності фахівців машинобудівних та інженерних спеціальностей.

   Дякуємо Олександру Григоровичу Кривоконю за цікаву змістовну розповідь та дарунки, які стануть у нагоді студентам, аспірантам і викладачам університету, а також усім тим, хто опікується проблемами історії науки і техніки, зокрема історії сільськогосподарського машинобудування та тракторобудування в Україні та світі.

Ірина Жидких, головний бібліограф

Цікава зустріч у бібліотеці
Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.