Відбулися Шості бібліографічні студії

Автор: bibliograf от 27-05-2019, 14:18, переглянуло: 553

 

У КОРОЛЕНКІВСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІДБУЛИСЯ

ШОСТІ БІБЛІОГРАФІЧНІ СТУДІЇ

   23 травня в Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка пройшли Шості бібліографічні студії, присвячені пам’яті харківського бібліографа-краєзнавця Галини Миколаївни Каширіної (1931–2016) – авторитетного бібліографа, багаторічної завідувачки відділу краєзнавчої роботи (нині відділ «Україніка» імені Т.Г. Шевченка), ініціаторки створення читацького клубу «Краєзнавець». Участь у заході взяли співробітники Фундаментальної бібліотеки ХНАУ – завідувач довідково-бібліографічного відділу О.І. Артюхова і завідувач сектора рідкісних і цінних видань О.Д. Кандаурова.

Відбулися Шості бібліографічні студії

Галина Миколаївна Каширіна

   Бібліографічні студії мали на меті привернути увагу до проблем вивчення історії та сьогодення української бібліографії, утворити простір для обміну думками на терені регіонального бібліотечно-бібліографічного краєзнавства, узагальнити, систематизувати та проаналізувати стан і здобутки бібліотечно-бібліографічної біографістики.

   Доповідь за тематикою конференції на тему «Галина Миколаївна Каширіна: особистість, краєзнавець, бібліограф» представила завідувач сектора ХДНБ ім. В.Г. Короленка В.Р. Антонова. Про укладача першого друкованого каталогу української книги Павла Мокроуса (1884–1938), його долю, діяльність і найближче оточення розповіла головний бібліотекар О.М. Дмитрієва. Провідний бібліотекар ХДНБ ім. В.Г. Короленка Г.М. Лях повідомила про досвід розробки робочих таблиць для краєзнавчих фондів і каталогів. Родзинкою доповіді стали усмішки систематизатора.

   Цікавими були повідомлення фахівців Наукової бібліотеки Каразінського університету. Головний бібліограф С.Б. Глибицька розповіла про життя Віри Карапетівни Мазманьянц крізь призму її спогадів (до 100-річчя від дня народження); головний бібліограф Ю.Ю. Полякова з біобібліографічного аспекту висвітила харківський період життя та діяльності театрального критика Ісаака Туркельтауба.

   Питанням використання інноваційних проектів ХДНБ ім. В.Г. Короленка в освітній сфері присвячено доповідь О.В. Дьякової, доцента кафедри історії України ХНПУ Г.С. Сковороди.

Тему серійних видань краєзнавчої біобібліографії бібліотек півдня України розкрили бібліографи ОННБ ім. М. Горького А.В. Іванченко і Т.В. Солоненко.

   Емоційним був виступ завідувача відділу Наукової технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» Г.В. Павлової на тему "Зодчие и строители Харькова: из истории Национального технического университета «ХПІ»".

   У постерній сесії конференції завідувач відділу Наукової бібліотеки ХНУРЕ І.П. Аврамова та учений секретар Н.Ю. Етенко обговорили інформаційний потенціал ЗВО у напрямі розширення репертуару бібліотечних видань краєзнавчого напрямку.

   Цей захід став корисним для наших співробітників, адже у книгозбірні ХНАУ ведеться робота у краєзнавчому напрямі, а саме з фонду виділено колекцію «Краєзнавство», до якої ввійшло 998 примірників книг, статей, документів. Робота з наповнення цієї колекції триває.

   Учасники конференції дякують організаторам і доповідачам Шостих бібліографічних студій за змістовні повідомлення.

Ірина Жидких, головний бібліограф

Відбулися Шості бібліографічні студії
Відбулися Шості бібліографічні студії


Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.