Мандри країною книжок

Автор: bibliograf от 29-05-2019, 13:39, переглянуло: 592

 

Шановні читачі!

Рубрика «Мандри країною книжок» запрошує до другої подорожі сторінками цікавого видання з фондів Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва

   «Історія – свідок минулого, світло істини, жива пам’ять, учитель життя, вісник старовини» – це висловлювання Цицерона можна використати як епіграф до книги, яку ми сьогодні презентуємо.

   Мирошниченко С.А. Коллекция великих событий и секретов в истории человечества / С.А. Мирошниченко. – Донецк : ООО «ПКФ «Бао», 2013. – 224с., 8л. ил.

Мандри країною книжок

   Дванадцять біографій людей, чиї імена відомі всьому людству, але про життя яких ми знаємо далеко не все, розповіді про таємниці пірамід, завоювання конкістадорів, хрестові походи, загадкову Атлантиду – це лише неповний перелік того цікавого, що містить пропонована книга.

   Зупинимося на одному із її розділів під назвою «Пророцтва Нострадамуса».

   «Тут покояться кістки знаменитого Мішеля Нострадамуса, єдиного з усіх смертних, який виявився достойним закарбувати своїм майже божественим пером, завдяки впливу зірок, майбутні події всього світу» – такий напис на табличці церкви Кордильєрів у м. Салон (Франція), де поховано Мішеля де Нотрдам.

   1791 рік. Французька революція. Троє забобонних солдатів вирішили перевірити, чи це правда, якщо випити з черепа Нострадамуса, можна наслідувати його провидницький дар . Коли поховання розкопали, побачили, що на шиї скелета висить табличка з цифрами 1791! Чи міг передбачити провидець дату паплюження своєї могили? Солдати не знали іншого повір’я: той, хто вип’є з черепа Нострадамуса, помре. Один із солдатів налив вина і почав пити …Через кілька хвилин він впав від випадкової кулі, яка долетіла з поля бою, що точився неподалік.

Мандри країною книжок

Мішель Нотрдам (1503–1566)

   Народився майбутній астролог, алхімік і лікар у заможній сім’ї нотаріуса. А от обидва діди по материнській і батьківській лінії були медиками. Це і вплинуло на вибір майбутньої професії Мішеля. Він закінчує престижний медичний університет в Монпельє і у 22 роки отримує право на самостійну медичну практику.

   1537 рік… Чума, внаслідок якої Нострадамус втрачає дружину, сина та доньку. Лікар, який врятував багато життів, не зміг допомгти найдорожчим… Він розуміє що зупинити епідемію може лише додержанням санітарних норм. За його вказівкою люди миють руки та овочі, п’ють тільки кип’ячену воду, змивають нечистоти на вулицях. У короткий термін Мишель створює унікальні для свого часу ліки – пілюлі з пелюсток троянд, багаті на вітамін С. Хвороба відступає, а Парламент Прованса призначає йому на знак визнання пожиттєву пенсію.

   Не полишаючи медичної практики, Нострадамус починає все більше цікавитися астрологією,окультними науками і з 1550 р. починає випускати астрологічні альманахи з особливими пророцькими віршами – катренами. Можливо, на них ніхто б і не звернув уваги, якби не одна подія.

   Французький король Генріх ІІ брав участь у лицарському турнірі. Залізні лати і тупі списи були досить безпечними, але не в цьому випадку. Уламок дерев’яного списа випадково потрапив у проріз королівського шолому і простромив око. Через 10 днів король помер. Нострадамус ще до турніру намагався попередити його про небезпеку, але марно.

Молодий лев подужає старого

На полі битви в одиночній дуелі

Він виколе йому око у золотій клітці

Два переломи – одне, потім помре наглою смертю.

Мандри країною книжок

Такий вигляд мали катрени

   Перші передбачення Нострадамуса були надруковані у 1555 р. в Ліоні, називалися «Центурії» (у перекладі з латини – «Століття») і описували події до 2243 р. Передбачив Нострадамус і дату власної смерті – 2 липня 1566 року. «Завтра на світанку мене не стане», – сказав він напередодні своєму учню. Можливо, це було лише передчуттям лікаря: останні роки його мучили подагра і астма.

   Досьогодні людей вражає точність дат передбачуваних подій. Наприклад, Варфоломіївська ніч. «Через шість років після моєї смерті буде різня в Парижі». І дійсно, 1572 р. – страшна масова різанина між католиками та гугенотами (2000 загиблих).

   Ученим вдалося розшифрувати деякі тайні знаки Нострадамуса і вони дійшли висновку, що він навмисно писав не зовсім зрозуміло. «Небезпека (нашого) часу… вимагає, щоб такі тайни відкривалися лише в загадкових виразах, маючи, однак, при цьому один сенс і значення і нічого двозначного». Тут прозорий натяк на знайомство з інквізицією.

Мандри країною книжок

Пророцтва Нострадамуса

- Смерть короля Генриха II після поєдинку;

- Французька революція;

- Страта Марії Стюарт і Людовика XVI;

- Правління Наполеона;

- Винахід електрики;

- Приход до влади Гітлера;

- Перша і Друга світові війни;

- Винахід ядерної зброї;

- Загибель братів Кенеді;

- Розвал СРСР

- Теракт 11вересня в США і руйнування «башт-близнюків»:

В місті Бога розляже страшний гуркіт

Хаос двох братів зруйнує на шматки…

   Сподіваємося, нам вдалося зацікавити читача викладеним матеріалом. А відтак чекаємо на вас у читальному залі рідкісних і цінних видань бібліотеки.

Матеріал підготували:

Олена Артюхова, завідувач довідково-бібліографічного відділу;

Ольга Склярова, завідувач науково-методичного відділу;

Анастасія Паніна, бібліотекарКатегорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.