СВЯТО ВРОЖАЮ в ХНАУ
Ми хлібом-сіллю друзів зустрічаєм.
Хай в світі буде більше в нас братів,
Хай в кожній хаті будуть короваї,
Щоб люд ніколи хліба не просив.
Із давніх-давен люди вклонялися перед Матінкою-Землею, яка щороку щедро приносить свої дари. Свято врожаю – це день, присвячений зібраному врожаю, родючості і сімейному благополуччю. Долучитися до цього дійства мають усі, хто розуміє всю важливість єднання людини з природою.
Харківщина – богом дарована, серцем оспівана, прекрасна й неповторна земля. Вона схожа на барвистий український вінок у якому, немов у оберезі, зійшлися материнська любов, чистота дівочої краси і вічна таємниця людської всемогутньої любові.
19 вересня у виставковому залі Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відбулося Свято врожаю, участь у якому взяли всі факультети вишу і колектив бібліотеки.
Відкрив захід проректор з науково-педагогічної роботи В.М. Петров, який наголосив на важливій ролі сільського господарства у розвитку країни й, зокрема, у добробуті людей.
На виставці представлено композиції, виконані вмілими руками студентів, викладачів і співробітників університету. Такі вже звичні для нас овочі та фрукти, осіннє колосся та листя вражали різнобарв’ям кольорів і різноманітністю форм. Сектором рідкісних і цінних видань підготовлено книжкову виставку цінних видань із плодоовочівництва.
![]() |
![]() |
Особливо привабливим для відвідувачів виставки став столик для дегустації зі всілякими смаколиками, на якому були представлені страви з гарбуза та синьої картоплі. Запашними «шишками», різними видами меду та трав’яним чаєм пригощали студенти агрономічного факультету. Медом і яблуками частували здобувачі факультету менеджменту і економіки.
Захід видався веселим, гамірним і різнобарвним, адже всіх об’єднало безцінне багатство нашої землі – її дари. Це чудове свято ще раз доводить, що ми плекаємо нашу землю, любимо її без міри і вчимо цьому наших дітей. Організатори свята висловлюють щиру подяку доцентові кафедри плодоовочівництва і зберігання О.В. Івакіну за допомогу при підготовці виставки.
Завдяки золотим рукам, мудрості й досвідченості аграріїв живе наша родюча нива. Тож нехай будуть невтомними натруджені руки, які знають справжню ціну хліба, нехай щедрою буде життєва нива, а труди людей праці збагачують рідний край.
Ірина Жидких, головний бібліограф