Надзвичайне життя Петра Яцика

Автор: bibliograf от 4-11-2019, 12:05, переглянуло: 701

 

Віртуальна прем’єра цінного видання

НАДЗВИЧАЙНЕ ЖИТТЯ ПЕТРА ЯЦИКА

Надзвичайне життя Петра Яцика

Я дійшов висновку, що давати гроші на справи,

 які я вважав вартісними, так само приємно, як і заробляти їх.

Петро Яцик

   У 2019 р. книжковий фонд ФБ ХНАУ поповнився цінним виданням Д.Л. Рейнольдса «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика». Книга розповідає про життя видатного українця Петра Яцика, якого воєнне лихоліття, складні життєві обставини змусили покинути батьківську хату, рідну Україну і вирушити за океан, до Канади, де він важкою працею, постійним самовдосконаленням, мудрими рішеннями і високоморальними вчинками здобув широке суспільне визнання, став одним з провідних канадських бізнесменів.

   Восени 2013 р. Ванкуверське видавництво «Figure I Publishing» представило на американський книжковий ринок нову англомовну книгу про життя Петра Яцика Leaving Home з підзаголовком The Remarkable Life of Peter Jacyk. Книгу про своє життя розпочав писати сам Петро Яцик. Але не закінчив ... Його донька Надя разом із письменником Джоном Лоуренсом Рейнольдсом завершили книгу, розповівши про видатного українця англомовного світу.

   Михайло Сорока – відомий журналіст, редактор , публіцист – добре знав Петра Яцика, неодноразово з ним зустрічався, переклав книгу українською мовою. Тепер видання доступне українському читачеві. Книга «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика» знайомить читача з багатьма маловідомими й невідомими фактами з життя одного з найуспішніших українських іммігрантів Канади, бізнесмена та мецената Петра Яцика.

   Славу Петру Яцику принесли не тільки його незаперечні успіхи у бізнесі, а й багатогранна меценатська діяльність і велика фінансова підтримка розвитку української освіти, культури та духовності, із чим докладно знайомить читачів пропоноване видання. Яцик – найбільший жертводавець у фонди «Енциклопедії Українознавства» й Інституту українських студій при Гарвардському університеті. Мільйон доларів він дав для Центру історії України при Альбертському університеті. Яцик організував і фінансував англійський переклад та видання 12-томної «Історії України-Руси» Михайла Грушевського. А були ж ще центри та інститути, створені його зусиллями, конкурси, стипендії для українських студентів.

   Кожного року 9 листопада стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика. Цей унікальний мовний марафон ініційовано канадським меценатом, який пожертвував на наукові та культурні проекти з українознавства понад 16 млн доларів. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови проведено 2000 р. Рік від року конкурс набуває популярності, оскільки головна його мета – утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж, виховувати повагу до культури і традицій українського народу. ХНАУ ім. В.В. Докучаєва не залишається осторонь цього мовного заходу. Кожного року на кафедрі мовних дисциплін проводиться конкурс знавців української мови.

   Повертаючись до книги Д.Л. Рейнольдса «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика», що знаходиться у фонді нашої бібліотеки, бачимо – з її сторінок постає образ людини, яка рішуче прагнула, хотіла і змогла творити добрі справи в цьому прагматичному, агресивному, глобалізованому світі і робити його кращим. Ця книга зацікавить не тільки молодих бізнесменів, які мріють про успішні ділові кар’єри, а й широку читацьку аудиторію.

Запрошуємо до читального залу № 4 до ознайомлення з виданням!

Надзвичайне життя Петра Яцика
Надзвичайне життя Петра Яцика

   Деякі джерела з цінного фонду про Петра Яцика:

   1. Бондаренко С. Що єднає Осьмачку і Яцика / С. Бондаренко // Літ. Україна. – 2001. – 15 верес. – С. 6.

   2. Зубалій О. Українство у світі / О. Зубалій, Д. Рященко // Історія України. – 2002. – № 47. – С. 6.

   3. Короненко С. Він сіяв зерно, зерно росте / С. Короненко // Літ. Україна. – 2005. – 29 груд. – С. 4.

   4. Короненко С. З того, що говорив Петро Яцик / С. Короненко // Літ. Україна. – 2005. – 3 листопада. – С. 5.

   5. Короненко С. За книжкою про Петра Яцика / С. Короненко // Літ. Україна. – 2004. – 19 лют. – С. 3.

   6. Короненко С. «Наша діяльність патріотична і націєтворча» / С. Короненко, В. Загорій // Літ. Україна. – 2006. – 2 берез. – С. 4.

   7. Рейнольдс Д.Л. Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика / Дж. Л. Рейнольдс ; [пер. з англ. М.М. Сороки]. – Кам’янець-Подільський, 2018. – 303 с.

   8. Слабошпицький М. Держава на ім’я Петро Яцик / М. Слабошпицький // Літ. Україна. – 2011. – 14 липня. – С. 12.

   9. Слабошпицький М. Для чого людина народжується. Дев’ять років з Петром Яциком / М. Слабошпицький // Київ. – 2002. – № 7-8. – С. 150–163.

   10. Слабошпицький М. Українець, який відмовився бути бідним : версія щасливого життя / М. Слабошпицький // Слово і час. – 1994. – № 2. – С. 91–95.

   11. Тихоненко О.В. День української писемності та мови / О.В. Тихоненко // Знання. – 2015. – № 11-12 (1827). – 25 груд. – С. 4.

Кандаурова О.Д. завідувач сектора рідкісних і цінних виданьКатегорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.