ПАМ’ЯТЬ ПРО РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ
Україна – Єдина країна
Не шматуйте її не трясіть
Ми не Захід і Схід – ми родина
Ми не Північ і Південь – ми рід!
День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.
Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – у річницю початку Євромайдану. Метою запровадження пам’ятної дати, згідно з указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 р. «Про День Гідності і Свободи», стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI ст. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 р. стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.
Перші акції протесту української громадськості розпочалися у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
У виставковому залі Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, за сприяння «Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності», працює постійнодіюча експозиція, на якій висвітлено громадські протести в Україні, та їх учасники – Герої Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.
Це жива пам’ять про Майдан, про події, які сколихнули світ і змінили хід історії, про патріотів, які поклали своє життя за наше майбутнє.
Хай пам’ять про невинно вбитих дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Слава Україні! Героям Слава! Слава Небесній Сотні!
І.П. Жидких, головний бібліограф