До Міжнародного дня боротьби з корупцією

Автор: bibliograf от 9-12-2019, 12:55, переглянуло: 399

 

До Міжнародного дня боротьби з корупцією

КОРУПЦІЇ НЕ МІСЦЕ В УКРАЇНІ!

   9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day), який відзначається з ініціативи Організації Об’єднаних Націй. Саме 9–11 грудня 2003 р. у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція високого рівня, на якій підписано Конвенція ООН проти корупції.

   Цей міжнародний договір передбачає заходи щодо попередження корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем. Конвенція набула чинності в грудні 2005 р. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 р. Сьогодні її учасниками є 180 держав.

   Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, у цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

   Абревіатура CPI означає Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) – щорічний рейтинг країн світу, що укладається організацією Transparency International із 1995 р. У рейтингу відображено сприйняття корупції від 100 (немає корупції) до 0 (сильна корупція). Країни у рейтингу впорядковані за показником рівня корупції, який базується на комбінації незалежних опитувань та оцінок рівня корупції. У дослідженнях беруть участь авторитетні міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі зі Світового банку, Freedom House, World Economic Forum, Азійського та Африканського банків розвитку тощо.

   В Індексі сприйняття корупції від Transparency International Україна посіла 130-те місце з-поміж 180 країн (за результатами досліджень 2017 р. Україна отримала 30 балів зі 100 можливих).

   Міжнародний день боротьби з корупцією – це можливість ще раз нагадати про те, що нетерпимість до проявів корупції та хабарництва є однією із державних засад державної політики у сфері освіти та фундаментальним принципом освітньої діяльності.

   Заклади вищої освіти – це ті осередки, у яких закладаються ціннісні орієнтири молодого покоління. Тому щодня у закладах вищої освіти повинні працювати над вихованням покоління українців з нульовою толерантністю до корупції.

Україна – частина міжнародної спільноти, де прозорість і доброчесність давно є стандартами у суспільстві. Тому основні засади боротьби з корупцією, закладені у міжнародних документах, зокрема у Цивільній конвенції про боротьбу з корупцією 1999 р. та Конвенції ООН проти корупції 2003 р., повинні стати орієнтиром і для нас. Нетерпимість до корупції має бути наскрізним принципом реалізації освітніх і наукових програм, роботи зі студентами, загальної політики закладу освіти та щоденної поведінки працівників.

   Пропонуємо матеріали, що знаходиться у вільному доступі:

Навчальний посібник «Антикорупційний урок»

Завантажити:

Відеоролик «Він заплатив»

Переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=W6X1MLNzGlk

Стаття «Як цікаво провести урок про антикорупцію»

Переглянути:

https://nus.org.ua/articles/yak-tsikavo-provesty-urok-pro-antykoruptsiyu/

Давайте разом поборемо корупцію і створимо доброчесне суспільство!

 

 

 Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.