Майстерня з академічної доброчесності

Автор: bibliograf от 31-01-2020, 15:07, переглянуло: 487

 

ВІДБУЛАСЯ ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ З АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Майстерня з академічної доброчесності

   30 січня 2020 р. у Науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ» у рамках XVII Міжнародної школи-семінару відбулася педагогічна майстерня «Академічна доброчесність в дії», яку відвідали керівник навчальної частини Т.П. Пустовойт і завідувач науково-методичного відділу бібліотеки О.В. Склярова.

   Академічна доброчесність – це основа якості освіти. Українська вища освіта змінюється і важливою умовою успішного розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність.

   Стаття 42 Проекту Закону «Про освіту» визначає академічну доброчесність як «сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та впровадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень». Академічна доброчесність покликана боротися із:

   - плагіатом як актом шахрайства в студентських роботах, дисертаціях, наукових статтях та монографіях;

   - фабрикацією та фальсифікацією результатів наукових досліджень;

   - обманом, списуванням, хабарництвом.

   Усі ми живемо у висококонкурентному суспільстві, де успішним може бути найсильніший. А найсильнішими ми стаємо завдяки здобутим знанням, навичкам, умінням креативно мислити, а також рівністі можливостей. Саме через формування культури академічної доброчесності в освітньому просторі України, підвищення рівня вищої освіти, підготовки висококваліфікованих професіоналів буде подолано вади зловживань і неналежного ставлення до своїх обов’язків, адже саме їх потребує наша країна.

   Для учасників заходу також запропоновано презентацію програмного продукту UNICHECK – систему виявлення академічного плагіату та збігів у наукових текстах.

   Завдяки цій системі здійснюється:

   - процес перевірки плагіату;

   - висока точність перевірки на текстовий збіг;

   - пошук у режимі реального часу;

   - визначає та відрізняє текстові модифікації;

   - зручний перегляд збігів;

   - оригінальне форматування;

   - швидкий робочий процес;

   - інтуїтивний інтерфакс;

   - конфіденційність.

О. Склярова, завідувач науково-методичного відділу

Майстерня з академічної доброчесності
Майстерня з академічної доброчесності

Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.