До Дня Європи в Україні!

Автор: bibliograf от 21-05-2020, 08:15, переглянуло: 381

 

До Дня Європи в Україні!

ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ!

Європа – наш сильний дім!,

Європа – колиска усіх країн!

Шляхом єдиним, прямуй до мети,

Європа – це дім, де живем я і ти.

   Із 2003 р. третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 р. У 2020 р. День Європи в Україні припадає на 16 травня.

   День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

   Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

   Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 р. на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 р. це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

   У 1997–1998 рр. до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

Десять цікавих фактів про Євросоюз:

   - представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 р.;

   - у 2012 р. Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру;

   - після виходу у 2020 р. Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників;

   - у ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО;

   - музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 р. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 р. Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 р. «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 р. гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу;

   - ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором;

   - в Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС;

   - офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС;

   - найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів;

   - безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 р. українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС – понад 3 млн разів приїздили до України.

   У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

   Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

   Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

   Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Щиро вітаємо з Днем Європи!Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.