Відбулися Кулешовські читання

Автор: bibliograf от 18-12-2020, 09:56, переглянуло: 141

 

Відбулися Кулешовські читання

  БІБЛІОТЕКА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО КУЛЕШОВСЬКИХ ЧИТАНЬ 

   17 грудня на кафедрі рослинництва пройшли «Кулешовські читання», присвячені 130-річчю від дня народження видатного науковця у галузі рослинництва академіка М.М. Кулешова (1890–1968).

   Микола Миколайович Кулєшов – один із корифеїв вітчизняного рослинництва, відомий далеко за межами України своїми досягненнями з питань біології, систематики, екології та агротехніки культурних рослин, особливо кукурудзи і пшениці, організатор контрольно-насіннєвої справи.

   Різнобічна довголітня плідна діяльність створили йому високий авторитет і популярність у широких колах науки і практики. Він був сучасником академіка М.І. Вавілова, його найближчим співробітником і соратником. Науковець зробив неоціненний внесок в екологію польових культур, особливо кукурудзи і пшениці, а також в розробку наукових основ насіннєзнавства, став основоположником наукової школи рослинників-екологів. Учений є автором понад 220 наукових праць.

   Майже чверть століття (1945–1968) видатний учений М.М. Кулєшов очолював кафедру рослинництва ХСГІ ім. В.В. Докучаєва. Він був блискучим педагогом, вихователем студентської і наукової молоді. За спогадами колег і учнів, його шанували за сердечну відкритість, щедрість і доброту.

Відбулися Кулешовські читання
Відбулися Кулешовські читання
Відбулися Кулешовські читання
Відбулися Кулешовські читання

   Відкрив читання ректор університету професор Олександр Ульянченко, який наголосив на надзвичайній багатогранності наукової та науково-організаційної діяльності Миколи Кулешова й значенні її як для вітчизняної науки загалом, так і ХНАУ ім. В.В. Докучаєва зокрема. 

   Про значення особистості і діяльності академіка М.М. Кулешова для розвитку рослинницької науки в Україні і на теренах колишнього СРСР доповів завідувач кафедри рослинництва професор Артур Рожков.

   Виступ професора кафедри рослинництва Михайла Бобра стосувався ролі академіка М.М. Кулешова в становленні кафедри рослинництва.

   Постать М.М. Кулешова як людини, педагога і учителя розкрив у своєму повідомленні його учень - доцент кафедри агрохімії Григорій Ольховський.

Відбулися Кулешовські читання
Відбулися Кулешовські читання
Відбулися Кулешовські читання
Відбулися Кулешовські читання

   Співробітниками Фундаментальної бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Поет – в душі, знаннями – агроном!», на якій було представлено праці науковця та видання про нього, які зберігаються у фонді книгозбірні.

Запрошуємо до ознайомлення з творами видатного ученого-рослинника М.М. Кулєшова до Фундаментальної бібліотеки!

Ірина Жидких, головна бібліографиняКатегорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.