35 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС

Автор: bibliograf от 26-04-2021, 11:41, переглянуло: 163

 

35 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС

35-ті РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

   Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС – аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на «до» та «після», залишивши по собі глибокий відбиток у пам’яті.

   Восьмого грудня 2016 р. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу.

   Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат; спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше – трагедія забрала та покалічила людські невинні життя. Це день, який сколихнув увесь світ і змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.

35 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС
35 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС

   Голова Верховної Ради Дмитро Разумков у зверненні з нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи наголосив: «Сьогодні чергова річниця Чорнобильської катастрофи. 35 років... Але ця трагедія продовжується і сьогодні. Вона забрала багато життів протягом 35-ти років і продовжує забирати їх сьогодні. Людський фактор відіграв величезну роль у цій трагедії, тому ми повинні пам’ятати, що «мирний атом» залежить від нас. Кожен повинен пам’ятати, що від кожного його кроку і кожної його дії може залежати не тільки його життя, а ще й життя тих, хто поруч, життя країни».

   Аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. 

35 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС

   Протистояли ядерному лиху і співробітники та студенти Харківського СГІ ім. В.В. Докучаєва. Для проходження військової служби у внутрішніх військах МВС СРСР у 30-кілометрову зону ЧАЕС були направлені голова профкому А.В. Бондарєв і старший викладач кафедри бухгалтерського обліку економічного факультету М.Г. Михайлов. Також учасниками ліквідації аварії 1-ї категорії були Г.А. Коваленко (кафедра механізації) і С.О. Садовий, доцент кафедри агрохімії, заступник декана факультету агрохімії та ґрунтознавства. Честь і слава ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС!

   Ми, українці, завжди повинні пам’ятати про жертви, які довелося понести внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції. Робімо все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову!

Ірина Жидких, головний бібліографКатегорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.