Цікава зустріч у Каразінській бібліотеці

Автор: bibliograf от 10-06-2021, 09:41, переглянуло: 111

 


Цікава зустріч у Каразінській бібліотеці
Цікава зустріч у Каразінській бібліотеці

АРХІВНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ДІЇ

   9 червня у бібліотеці Каразінського університету відбулася цікава зустріч представників української компанії Архівні інформаційні системи (АІС) з директорами провідних бібліотек м. Харкова та області. Понад 15 років ця компанія працює над оцифруванням архівних і бібліотечних колекцій та впроваджує інформаційні технології в цих галузях.

   АІС забезпечує високоякісне масове оцифрування, введення даних, надає послуги з перетворення контенту та пропонує програмні рішення для презентації контенту онлайн. АІС має великий досвід сканування (мільйони сторінок) архівних і бібліотечних фондів в українських державних архівах і бібліотеках, а також за межами України. Серед клієнтів та партнерів АІС численні американські та європейські дослідницькі інституції, національні архіви та бібліотеки.

   Для оцифрування компанія використовує високопродуктивне спеціальне обладнання для архівного та бібліотечного сканування, яке не шкодить оригіналам – планетарні сканери Zeutschel OS 12000 та OS 14000 (формати А2 та А1).

   Із 2012 р. компанія АІС у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами здійснює проєкт LIBRARIA. Мета проєкту – оцифрувати та надати доступ онлайн до масиву української історичної періодики.

https://libraria.ua/

   На вебсайті доступні для перегляду не лише цифрові зображення, але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами, що надає користувачам широкі пошукові можливості. Наразі оцифровано близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, ідиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х рр. ХХ ст.

   Компанією АІС розроблено платформу для створення цифрового архіву ARCHIUM. Цей програмний комплекс дозволяє створювати та представляти онлайн окремі документальні колекції, а також формувати комплексні електронні ресурси державних архівів значного обсягу.

https://arinsy.com/product/archium/

   Під час заходу було презентовано в дії планетарний настільний сканер-копір з адаптивною спеціальною колискою, який створено для швидкого сканування зшитих і поодиноких оригіналів. Це ідеальне рішення для читальних залів бібліотек, але надто дороге для нинішніх фінансових можливостей переважної більшості книгозбірень України.

   Сподіваємось уже незабаром прийде час, коли компанія Архівні інформаційні системи допоможе всім без винятку архівам і бібліотекам модернізувати фонди, щоб зробити інтелектуальну спадщину доступною та зберегти її для наступних поколінь.

Ірина Жидких, головний бібліограф

Цікава зустріч у Каразінській бібліотеці
Цікава зустріч у Каразінській бібліотеці
Цікава зустріч у Каразінській бібліотеці
Категорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.