До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

Автор: Intercom от 23-12-2015, 09:04, переглянуло: 2107

 

   

       «ШЕСТЬ СЕКРЕТОВ ЭДИТ ПИАФ»:

до 100-річчя від дня народження французької естрадної співачки Едіт Піаф (1915–1963)

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф
До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

   Перша леді Пісні важила всього 35 кг. Одне слово – Піаф, «Воробышек»! Але голос її, навіть без мікрофона, наповнював Карнегі-Холл. Вона могла фальшивити, перериватися, співати слова з телефонного довідника, але у глядачів при цьому завжди затамовувало подих.

   Як ця  непоказна жінка, яка починала кар’єру вуличною співачкою, не знаючи нотної грамоти, викохала в собі впевненість, що зможе «піднятися так високо, що голова буде іти обертом»? Ось деякі її  прийоми.


До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

- «Якщо весь час памятати про дива, що трапляються у житті, можна повірити в свою винятковість».

   Дива у дитинстві відбуваються з кожним. Коли Едіт було три роки, вона осліпла. У цей час вона жила… у  борделі. Жриці кохання, зачинивши будинок побачень, відправилися до Ліз’є, щоб у місцевому соборі вимолити у святої Терези здоров’я для маленької Едіт. Потім призначили день, 6-й після богослужіння, коли зір повинен був повернутися до дівчинки. Все так і сталося: перше, що Едіт побачила після чотирьохрічної темряви, були клавіші піаніно, на яких одним пальчиком на слух вона награвала пісеньку. Із тих пір вона твердо знала, що для неї нічого  неможливого не існує. І все життя ставила свічки святій Терезі.

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

– «Якщо все те, що кожного дня дарує доля, витрачати вщент, то не виникає почуття занепокоєння про майбутнє».

   Піаф проживала кожен день як останній. Навіть, коли жила злиденно, витрачала все зароблене до останньої копійки. Використаний посуд не мила, а розбивала, забруднений одяг не прала, а викидала. Народивши доньку, знімала номер у готелі на 12 годин, щоб дитина поспала, а потім йшла з крихіткою співати на вулицю, не роздумуючи про те, де потім буде спати її дитя. Наступного дня вона знову заробляла та поступово впевнилася у тому, що закон життя такий: людина завжди буде мати все необхідне. Коли її гонорари стали більше мільйона за концерт, вона їх витрачала блискавично. У її помешканні завжди товклися люди, спали, їли, пригощалися напоями. Іноді вона годувала всю концертну залу морозивом. Квіти, що дарували їй на концертах, роздарювала.

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

– «Якщо жінка хоч на мить залишається без кохання, вона втрачає кураж, навіть коли зовні виглядає щасливою».

   Піаф жила у безперервному потоці кохання. Не чекаючи, поки її покинуть, вона знаходила заміну до миті розриву. Одне кохання закінчувалося, інше – починалося. У 47 років вона пережила своє останнє кохання. Красень грек Тео Сарапо, молодший за Едіт на 20 років, не помічав, що руки її скарлючені, через хвороби вона виглядає 100-літньою старою. Тео одружився із Піаф, успадкувавши її значні борги, про які знав наперед. Навіть колишні коханці не залишили помираючу Піаф без допомоги.

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

«Якщо одягатися не у «свої» кольори, то це підриває емоційний настрій».

    На сцені у Піаф була лише одна сукня – чорна. Проте подобався їй і блакитний колір. У відповідальні моменти вона завжди одягалася у блакитне. ЇЇ кохані чоловіки мали блакитні очі. Вона дарувала їм усім костюми блакитного кольору.

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

– «Якщо розіграші стають звичкою, то це тренує здатність завжди домагатися свого від інших».

    Розіграші Піаф іноді перетворювалися на психодрами. Якось вона захотіла, аби її коханець, узірець британської витримки, дав їй ляпаса. Але спровокувати сангвініка не вдавалося. Тоді Піаф звернулася до Жана Кокто по допомогу. Драматург за її розповіддю написав п’єсу «Байдужий красень». Грали в ній Едіт та її обранець. За роллю вона отримувала довгоочікуваного ляпаса кожного дня. П’єса стала окрасою театрального сезону 1940 року. Завдяки цьому Піаф перестала боятися сцени, грала в театрі та кінематографі.

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

– «Якщо цілеспрямовано шукати в житті кумедне, то в душі мимоволі «поселиться» оптимізм». 

   Едіт завжди оточувала себе людьми, які могли її розвеселити. Вона заходилася від сміху з англійського розмовника. «Кому може знадобитися цей вислів: «Жінка чекає моряка, який пообіцяв повернутися до неї, коли стане капітаном»?». Вона пила вино для того, щоб розвеселитися, а не напитися. Вона одягала неймовірні сукні, йшла до кафе, де стверджувала, що вона – Піаф. Поза сценою її не впізнавали. Тоді вона співала, пародіюючи саму себе. І всі сміялися. Оточуючі – над якоюсь «ненормальною», а Едіт – що всіх обдурила. Із 1951 по 1963 рр. Піаф пережила 4 автомобільні катастрофи, 4 курси деінтоксикації , три гепатичні коми, один приступ божевілля, дві білі гарячки, 7 операцій, 2 бронхопневмонії та набряк легенів. У ній залишилося 33 кілограми, вона помирала від раку, але кожного дня дивилася новий фільм. І сміялася…

  (За статтею Г. Качук. – Pаботница. – 2003. – № 8. – С. 23).

До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф
До 100-річчя від дня народження Едіт Піаф

Матеріал підготувала І.П. Жидких, головний бібліографКатегорія: Бібліотека

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.