Вислови про бібліотеку
«Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу» (Г.Лейбніц, німецький філософ XVII–XVIII ст.) «Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху і печаль, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці» (Г.Леббон, французький психолог XIXст.) «Ніде, як в бібліотеці, в цій живій і діяльній енциклопедії, всі ми знаходимо за допомогою бібліотекарів, як консультантів, відповіді на всі й всілякі хвилюючі питання» (Ф.Гладков, російський письменник) «Праця бібліотекаря завжди здавалася мені надзвичайно відповідальною, значною, благородною по самій суті. Вона вимагає не тільки знань, а й серця» (Л.Кассіль, російський письменник) «Як тільки я заходжу до бібліотеки, я зачиняю двері і таким чином виганяються жадібність, самолюбство, пияцтво, лінь і всі пороки, джерелом яких є неосвіченість, порожнеча, меланхолія…» (Д.Гейнзіус, нідерландський філолог XVI – XVII ст.) «Бібліотека – це відкритий стіл ідей, за який запрошується кожний, за яким кожен знайде ту їжу, котру шукає; це – запасний магазин, куди один положив свої думки й відкриття, а інші беруть їх у ріст» (О.Герцен, російський письменник, публіцист) «Бібліотеки – це платтяні шафи літератури, звідки людина, добре обізнана, може витягти де що для оздоблення, багато чого, щоби задовольнити цікавість, і ще більше для користі» (Дж. Даєр, англійський письменник XIXст.) «Яке величезне багатство може бути в маленькій вибраній бібліотеці! Суспільство наймудріших і найдостойніших людей, вибране з усіх цивілізованих країн світу протягом тисячі років, надало нам тут у кращому порядку результати свого вивчення і своєї мудрості». (Р.Емерсон, американський філософ XIXст.) «Більша частина людського знання у всіх галузях існує лише на папері, у книгах, – цієї паперової пам’яті людства… Тому лише зібрання книг, бібліотека – єдина надія і незнищенна пам'ять людського роду…» (А.Шопенгауер, німецький філософ XIX ст.) «Найбільший скарб – хороша бібліотека» (В.Белінський, російський публіцист) «Хороша бібліотека є книжкове відображення всесвіту» (М.Рубакін, російський книгознавець, бібліограф) «Велика бібліотека скоріше розсіює, чим повчає читача» (Сенека, римський філософ)
Вислови про книгу
«Книга – найчистіша сутність людської душі» (Т.Карлейль, британський письменник XVIII–XIX ст.) «Розгорнута книга нагадує птаха в польоті, є в цьому щось хвилююче і значуще. Розгорнута книга – як розпростерті крила. Я заглиблююся в неї і відчуваю, що крилатію сам. Крила книги – мої крила. (В.Базилевський, український письменник) «Вчіться і читайте. Читайте книги серйозні. Життя зробить все інше» (Ф.Достоєвський, російський письменник) «Людина, для якої книжка вже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною» (В.Сухомлинський, український педагог, публіцист) «Читайте! І хай у вашому житті не буде ні одного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!» (К.Паустовський, російський письменник) «Книга – велика річ, поки людина вміє нею користуватися» (О.Блок, російський поет) «Читання – ось краще навчання» (О.Пушкін, російський поет) «Усякого роду грубість тане, наче у вогні, під впливом щоденного читання хороших книг» (В.Гюго, французький письменник) «Книги – це кораблі думок, що подорожують по хвилям часу і пильно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління» (Ф.Бекон, англійський філософ XVI–XVIIст.) «Будинок у якому немає книг, подібний до тіла, позбавленого душі» (Цицерон, римський політик, філософ) «Література потребує не тільки талановитого письменника, але й талановитого читача» (Й.Гете, німецький письменник) «Любіть книгу всією душею! Вона не лише ваш найкращий товариш, а й до кінця відданий супутник!» (М.Шолохов, російський письменник) «Книга – найбільш складне й велике чудо з усіх чудес, створених людством на шляху до щастя і могутності майбутнього» (М.Горький, російський письменник) «Побачити і пізнати свій край можна лише своїми очами, або за допомогою книг» (М.Ломоносов, російський вчений XVIII ст.) «Книга – джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного» (М.Рильський, український поет)
Загадки про книгу
Прислів’я про книгу Будемо книги читати – будемо все знати.
В будинку без книги, як без вікон, темно. В книзі шукайте не літери, а думки.
Грамотний уміє читати і рядки, і між рядками.
Дім без книги – день без сонця. День без книги, що обід без хліба.
З книгою жити – з добром дружити. Золото добувають із землі, а знання – з книги.
Книга вчить, як на світі жить. Книга для розуму, що теплий дощик для сходів. Книга не пряник, а дітей до себе манить. Книга подібна воді – дорогу пробиває собі. Книга – світ, книга – серцю привіт. Книгу почитаю – птахом політаю. Книгу читай, розуму набирай.
Марна праця без науки – частіш бери книгу в руки. Молодому книга – крила, старому – кийок.
Не на користь книгу читать, коли лише вершки хапать.
Одна мудра книга краща від найбільшого багатства. Одна хороша книга краща тисячі скарбів.
Поганий читач по книзі очима водить, а думка в нього стороною ходить.
Розум без книги, що птах без крил.
У Землі супутник – Місяць, у людини – книга.
Хліб живить тіло, а книга – розум. Хто багато читає, той багато знає. Хто вчиться змолоду, не знає на старість голоду.
Читання – найкраще навчання. Читати не думаючи, те саме, що їсти не пережовуючи.
Цікаві факти
Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли створивши писемність, людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід.
|