Міжнародний день рідної мови

Автор: Intercom от 21-02-2016, 07:12, переглянуло: 749

 

21 лютого – Міжнародний день рідної мови


    Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, запроваджений у листопаді 1999 р. за рішенням ЮНЕСКО. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. Цього дня 1952 р. у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію студентів, які протестували проти урядової заборони використання в країні бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову.

    Головна декларована мета Дня рідної мови – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов.

Із 2002 р. цей день святкуємо і ми, українці, ушановуючи рідну мову в освітніх закладах, бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях. У нашому університеті проходять конкурси наукових робіт, олімпіади, літературні вечори. До цього свята викладачі кафедри української та російської мов О.В.Тихоненко і Т.М.Князь підготували до участі в І турі Всеукраїнської конференції наукових робіт з української мови студентку І курсу факультету захисту рослин Верховод Аліну (тема «Фразеологізми української мови на позначення емоцій») і студентку ІІ курсу факультету обліку і фінансів Ворнік Анну (тема «Транспозиція в мові сучасної української періодики»). Ці студентки отримали дипломи І ступеня.

    16 лютого на кафедрі було проведено І тур олімпіади з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням», переможцями якої стали студенти

Міжнародний день рідної мови


    Хорошко Любов (факультет агрохімії та ґрунтознавства), Верховод Аліна (факультет захисту рослин), Ільїна Марія (факультет лісового господарстива). Університетська олімпіада з російської мови серед студентів-іноземців, що відбулася 18 лютого, визначила найкращих знавців: Насірова Мамедбагіра (факультет агрохімії та ґрунтознавства), Назарову Мадіну і Аннаєва Імама (факультет обліку і фінансів).

    Дякуємо всім учасникам за участь і бажаємо їм перемог у наступних турах конкурсів, що пройдуть навесні у вишах Харкова.

Завідувач кафедри  української та російської мов

О.В. ТихоненкоКатегорія: Новини, Виховна діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.