Вийшла у світ монографія

Автор: Lubov от 13-05-2013, 14:21, переглянуло: 2071

 

 

 

 

   Вийшла у світ монографія О. І. Гуторова, Л. Ю. Кучер, А. В. Кучера «Економічні засади формування прибутковості виробництва молока в аграрних підприємствах : теоретико-прикладний аспект»

 

  Наприкінці квітня цього року побачила світ монографія науковців нашого університету, яка присвячена проблемі формування прибутковості виробництва молока в аграрних підприємствах.

Гуторов О. І.  Економічні засади формування прибутковості виробництва молока в аграрних підприємствах : теоретико-прикладний аспект : монографія / О. І. Гуторов, Л. Ю. Кучер, А. В. Кучер. – Х. : Точка, 2013. – 490 с.

   Ключова особливість монографії полягає в тому, що, вирішуючи порушену проблему, раціонально поєднано як теоретичний (перш за все, це стосується теоретико-методологічних і методичних питань, що особливо рельєфно проявилося під час розгляду категорії прибутку й прибутковості), так і прикладний аспект, про що свідчить залучення до статистико-економічного аналізу величезного масиву емпіричної інформації та обробка її із застосуванням широкого спектру сучасних методів. Спираючись на системний підхід, автори поглибили теоретико-методологічні засади, розробили методичні рекомендації щодо оцінювання та обґрунтували практичні пропозиції щодо підвищення прибутковості виробництва молока в аграрних підприємствах.

   Одна з характерних особливостей монографії полягає в тому, що в ній досліджено стан і перспективи ефективного розвитку молочного скотарства в агрохолдингах як відносно нової форми господарювання в контексті можливості побудови оптимальної моделі розвитку агрохолдингів і їх місця у системі великотоварного виробництва молока. Ще одна особливість полягає в тому, що в монографії детально опрацьовано й узагальнено зарубіжний і вітчизняний досвід формування високоприбуткового молочного бізнесу.

  У дослідженні започатковано новий в українській агроекономічній науці напрям у вирішенні проблеми управління формуванням прибутковості виробництва молока на засадах проектного підходу, що передбачає запровадження проектного менеджменту. У роботі вперше розроблено й теоретично обґрунтовано концептуальну модель управління проектами реконструкції й нового будівництва молочних ферм і комплексів, яка створює передумови для системного прийняття й результативної реалізації управлінських рішень щодо підвищення прибутковості виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах. Дуже важливою рисою роботи є те, що в ній здійснено одну з перших спроб розробити формуляр типового бізнес-плану інноваційно-інвестиційного проекту в молочному скотарстві. Родзинкою монографії є розроблений і науково обґрунтований модельний бізнес-план проекту реконструкції молочнотоварної ферми на 800 корів.

  Майже 500-сторінкова монографія є безумовним внеском у формування й розвиток Харківської наукової школи з економічних проблем молочного скотарства. Робота насичена цікавим статистичним й ілюстративним матеріалом, що значно полегшує сприйняття результатів аналітичних досліджень і висновків.

  Завдяки тому, що монографія присвячена актуальним питанням формування прибутковості виробництва молока, а також, зважаючи на значну кількість практичних рекомендацій і порад, ця книга стане в нагоді науковцям, викладачам, аспірантам, студентам, керівникам і спеціалістам аграрних формувань, працівникам органів державного управління АПК різних рівнів і всім, хто цікавиться проблематикою прибуткового розвитку молочного скотарства, або хто працює чи хоче працювати в цій сфері агробізнесу.

   З питань придбання та більш детального ознайомлення з монографією можна звертатися за електронною поштою: agrolit7@gmail.comКатегорія: Новини

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.