ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»

Автор: Lubov от 20-05-2013, 17:13, переглянуло: 3347

 

   ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»

    Серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України  15-18 травня 2013 року відбувся ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття». ХНАУ ім. В.В. Докучаєва мали честь представляти такі студенти-відмінники та іменні стипендіати: Мельник Олександр (студент агрономічного факультету), Мощенко Світлана (студентка ІІІ курсу факультету агрохімії та ґрунтознавства), Коршакова Аліна (студентка ІІІ курсу факультету захисту рослин) та Скоробагатько Марина (студентка ІV курсу факультету лісового господарвства). Цього року саме Полтаві випала нагода в стінах ПДАА приймати кращих студентів України з різних куточків нашої держави.

   Харківська делегація у складі Харківського національного аграрного університету ім.В. В. Докучаєва, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка зі структурними підрозділами (Харківський коледж переробної та харчової промисловості ХНТУСГ ім. Петра Василенка, Вовчанський технікум ХНТУСГ ім. Петра Василенка), Харківської державної зооветеринарної академії, Красноградського технікуму механізації сільського господарства імені Ф.Я.Тимошенка, Липковатівського аграрного коледжу та Валківського ліцею ім. Олександра Масельського мала велику честь відвідати Полтавщину – землю, де панує дух творчості великого українського письменника, поета, драматурга та зачинателя сучасної української літературної мови Івана Петровича Котляревського; де і досі по полях  блукають душі загиблих величної Полтавської битви; куди наче долунають гучні звуки описаних Миколою Васильовичем Гоголем містичних вечорів на хуторі поблизу Диканьки… Та головне ми мали змогу ступнути на родючу землю, уславлену великим дослідником-ґрунтознавцем Василем Васильовичем Докучаєвим.

    Зі всіх куточків нашої аграрної держави тут зібралося понад 300 кращих студентів. Ректор ПДАА Аранчій Валентина Іванівна у своєму вітальному виступі на урочистому відкритті зльоту промовила такі слова: «Ми – надія на перспективу аграрного сектора України».

Дуже приємно, що керівництво Полтавщини особисто привітало всіх учасників з’їзду. Було вручено почесні грамоти окремим лідерам АПК. Представники Полтавської обласної адміністрації переконали всіх присутніх, що  саме в руках нашої молоді відродження рідного села.

   Чудовий концерт у театрі ім. М.В. Гоголя нікого не залишив байдужим. Хоча всі були виснажені після важких та довгих переїздів, енергетика в залі переповнювала кожного. Це насамперед заслуга молодих талантів, які були представлені нашій увазі.

    Для всіх гостей було організовано та забезпечено найкращі умови для комфортного перебування у стінах ПДАА. Лідерів АПК разом з відповідальними особами за делегацією було поселено до студентських гуртожитків .

«Не гарна хата вуглами, а гарна пирогами» -так говорить давня українська приказка, тому організатори зльоту також добре попіклувалися про харчування гостей.

   Ми всі мали змогу гарно відпочити та поспілкуватися зі всіма представниками навчальних закладів на святкових дискотеках, які проводилися кожного дня.  Саме тут було до кінця розвіяно міф про те, що всі відмінники «заядлі ботаніки».

    Головною подією ХV ювілейного зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття» стало засідання круглих столів, де кожний мав змогу поділитися своїми науковими здобутками й досвідом у галузі агрономії. Учасники круглих столів обговорили хвилюючі їх питання стосовно тематики представлених доповідей та презентацій. Багато з присутніх  виявили своє бажання створити студентські спілки та організації з метою вирішення проблем аграріїв силою студентської молоді.

   Модератори круглих столів визначили та нагородили кращих ораторів аграрних ВНЗ, які довели всім присутнім свою потенційну можливість розвивати сільське господарство України. Усім було вручено грамоти, подяки та подарунки від організаторів зльоту. Активні студенти, які брали участь в обговореннях, також не були обділені увагою й отримали подяки за небайдужість і вміння логічно  обґрунтовувати почуте.

   Мельник Олександр – студент нашого рідного Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за свою доповідь  з теми «Підбір нових та перспективних сортів смородини чорної для умов правобережного Лісостепу України» отримав почесне перше місце серед дванадцяти доповідачів круглого столу і як доказ подяку від Міністра аграрної політики та продовольства України. Також як найбільш активний він мав честь виступити з резолюцією про підведення підсумків круглого столу № 9 «Роль агрономії в забезпеченні харчової та енергетичної безпеки цивілізації».

   За активність у круглому столі № 7 «Екологія. Охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» модератор Писаренко В.М. (колишній ректор ПДАА) вручив усім учасникам, а зокрема Скоробагатько Марині  та Мощенко Світлані (студенткам ХНАУ ім. В.В. Докучаєва) подяки і подарунок – власні видання підручників з агроекології.

   У цей же день, 16 травня, в актовій залі навчального корпусу №1 відбувся конкурс «Кращий студент року», де були представлені  таланти та гордість усіх делегацій навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України. Від імені Харківської делегації взяли участь Бондаренко Сергій (студент Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка) та Мірошниченко Михайло (студент Харківської державної зооветеринарної академії). Хлопці напевно запам’яталися всім глядачам залу своїми музичними талантами та позитивом, якими були наділені їх виступи. Можливо,  саме підтримка всіх харків’ян і стала запорукою їх упевненості в собі, що дала змогу розкритися залу на повну.

   Уся харківська делегація з нетерпінням чекала на екскурсійний день, що було організовано на вищому рівні для лідерів АПК ХV ювілейного зльоту –іменних стипендіатів та відмінників навчання. Разом із представниками Кіровоградської, Чернігівської, Київської, Херсонської,  Дніпропетровської та Одеської областей ми під керівництвом куратора маршруту Помаз Олександра Михайловича мали змогу відвідати музей-садибу І.П. Котляревського, побувати на білій альтанці, помилуватися панорамою Полтави та захопитися духом святих стін Успенського собору.

   На жаль, славнозвісних полтавських галушок ми так і не покуштували, а змогу сфотографуватися біля пам’ятника в честь цієї української страви, все ж таки отримали.

    Головною родзинкою дня був переїзд до ТОВ АПК «Докучаєвські чорноземи» в місті Карлівка.

Після смачного обіду в затишному ресторанчику всі учасники екскурсії відправилися до кондитерського цеху, де на власні очі побачили процес виробництва карлівських ласощів. Дегустатори солодких виробів дали відмінну оцінку смаковим якостям продуктів.

   На елеваторі АПК «Докучаєвські чорноземи» у нас, як представників альма-матер, яка також носить величне ім’я Докучаєва, полтавським телеканалом було взято інтерв’ю. Тут кожен із нас висловив свої враження від масштабу виробництва та можливостей АПК. Ми також зазначили, що Василь Васильович пишався б господарством, якби ще був живий.

Коли згодом усі переїхали на поля АПК, то були вражені масштабами вирощування полуниці на їх території: не тільки ознайомилися з технологією вирощування цієї ягоди, а й спробували її на смак.

   Наступним місцем нашого перебування в Карлівці став Карлівський м'ясокомбінат ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи». Після закінчення екскурсії в цьому місці харків’яни сміливо можуть рекомендувати продукцію виробництва комбінату на всі ринки України.

Представники АПК «Докучаєвські чорноземи» висловили всім учасникам зльоту свої побажання бачити саме таку молодь у рядах співробітників їхнього господарства. На згадку від цієї події в усіх залишиться чудове пам’ятне фото. Разом з делегацією областей лідерів АПК були присутні: Сокіл Андрій Олексійович, Кобченко Юрій Володимирович, Кибка Анатолій Анатолійович, Пиляй Валерій Володимирович, ректор ПДАА Аранчій Валентина Іванівна та ін.

   Коли ми прибули на територію ПДАА, нас чекав ярмарок «Барви Полтавщини», що дав змогу сформувати уявлення про славнозвісний Сорочинський ярмарок.

   Так швидко промайнув час – і  на календарі ми побачили 18 травня. Цей день був останнім та завершальним незабутнього зльоту  іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття».

   Під час урочистого закриття в актовій залі академії дуже  сумно та водночас приємно було бачити фрагменти подій зльоту, що представлені нашій увазі  на фотографіях.

   На цьому пленарному засіданні підвели підсумки, прийнято робочі документи та нагороджено учасників зльоту. Студент нашого закладу Мельник Олександр отримав подяку за активну участь у зльоті. Також під час закриття було передано естафету у проведенні цього заходу до міста Вінниця, де відбудеться наступний, а саме XVI зліт іменних стипендіатів.

   Ці незабутні моменти назавжди закарбуються в пам’яті кожного та зігріватимуть серце протягом багатьох днів, місяців і навіть років. Саме тут ми знайшли багато нових друзів та, можливо, майбутніх колег з різних куточків України. У наших руках подальше спілкування з ними.

   Висловлюємо особливу подяку Полтавській обласній державній адміністрації, Полтавському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Котелевській районній державній адміністрації, меру м. Карлівка, ТОВ АПК «Докучаєвські чорноземи», АФ «Маяк», ПП «Агроекологія», ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод», «Кернел груп», ТОВ «Сорочинський ярмарок», ТОВ «Сокіл», що разом з ПДАА організували для нас такі гарні умови перебування в Полтаві!!!

   Студенти-лідери Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва дуже вдячні всім, хто сприяв нашій участі у зльоті, а саме : ректорові у В.К, в.о. першого проректора Дегтярьову В.В., співробітникам Інституту інноваційного менеджменту, особливо його директору Лисенко В.В., та нашим науковим керівникам.

 

Студентка ХНАУ ім. В.В. Докучаєва 

Мощенко Світлана.

 

ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»
ХV ювілейний зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»


Категорія: Новини, Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.