ПРОЙШОВ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР
«БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНІ ПОСЛУГИ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОДІЇ БІБЛІОТЕКИ І КОРИСТУВАЧА»
Щорічно напередодні Всеукраїнського дня бібліотек Фундаментальна бібліотека проводить науково-практичні семінари, присвячені нагальним питанням діяльності сучасних університетських бібліотек. Цього разу захід відбувся за темою «Бібліотечно-інформаційні послуги в контексті взаємодії бібліотеки і користувача».Учасники семінару обговорили такі питання:
- електронно-інформаційних послуг, як ресурсу загальнодоступної інформації (доповідь бібліотекаря відділу електронних інформаційних ресурсів Рожкової А.);
- класифікацію інформаційних продуктів і послуг бібліотек з переорієнтацією на сервісність обслуговування (доповідь бібліотекаря І кат. ДБВ Усачової О.);
- бібліотека і користувач: формування іміджу сучасної бібліотеки (доповідь бібліотекаря чит. залу № 1 Матвієнко А.)
Довідково-бібліографічним відділом підготовлено змістовну інформаційну виставку за темою семінару. Під час семінару авторами-укладачами було презентовано нещодавно виданий бібліографічний покажчик «Цінні видання 1836–1850 рр.».
«Книжкові скарби ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва»
Мультимедійну презентацію доповнював відкритий перегляд представлених у покажчику книг. Особливу увагу було приділено фаховим виданням, зокрема:
- Бичурин Н.Я. Земледелие в Китае... (СПб., 1844);
- Русский земледелец: журн. совр. сел. хоз-ва / изд. М.Г. Павлов (М., 1838);
- Шелехов Д. Народное руководство в сельском хозяйстве (СПб., 1838).
Найбільшу зацікавленість присутніх викликали книги – справжні перлини з колекції цінних видань:
- Фенелон. Телемак (СПб., 1839);
- Записки Бенвенуто Челлини флорентийского золотых дел мастера и скульптора (СПб., 1848);
- Жуковский В.А. Стихотворения: в 9 т. (СПб., 1849) с фронтисписами, нарисованными самим автором.
І на останок, хочеться ще раз згадати слова відомого англійського філософа Френсіса Бекона: «Есть книги, которые надо только отведать, есть такие, которые лучше всего проглотить, и лишь немногие стоит разжевать и переварить». Саме до останньої категорії, на нашу думку, належать представлені у покажчику видання.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
І.П. Жидких, головний бібліограф