Студенти ХНАУ взяли участь у VIІІ Сковородинівських читаннях

Автор: Lubov от 12-11-2013, 13:12, переглянуло: 2107

 

   8 листопада 2013 р. традиційно до Дня української мови та писемності в Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди відбулися VIІІ студентські Сковородинівські читання «Вышних наук саде святый»: Григорій Сковорода в сучасному освітньому просторі».

Участь у цьому заході взяли близько 150 студентів із 15 вищих навчальних закладів: Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва, Академії адвокатури України, ДЗ «Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка», Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Луганського національного аграрного університету, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди, Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка, Української державної академії залізничного транспорту, Української інженерно-педагогічної академії, Харківської духовної семінарії, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Харківського національного медичного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П.Василенка, Харківського національного фармацевтичного університету.

   Після реєстрації студенти побували на екскурсії в Національному літературно-меморіальному музеї Г. С. Сковороди.

На урочистому відкритті читань директор музею, заслужений працівник культури України, лауреат Харківської муніципальної премії імені Г.С.Сковороди Наталія Іванівна Мицай привітала присутніх і зазначила, що рада бачити та приймати всіх гостей на святій сковородинівській землі.

   На честь великого вчителя, богослова, письменника та філософа України гості та учасники конференції поклали квіти до його могили, а також ушанували пам'ять хвилиною мовчання.

   Під час пленарного засідання в актовій залі Сковородинівського сільського будинку культури юні науковці висловили свої думки про те, як учення Сковороди відображається в сучасному українському навчально-освітньому процесі, як його філософські та педагогічні погляди пов’язані з традиціями народної педагогіки, про місце спецкурсу «Сковородинознавство» в університетах. Учасники конференції говорили про роль і місце Григорія Сковороди в українській культурі, порівнюючи мудрість Сковороди з філософією Конфуція.

Харківський національний аграрний університет представили студентка ІV курсу факультету агрохімії та ґрунтознавства Мощенко Світлана, яка мала честь виступити на пленарному засіданні Сковородинівських читань з доповіддю «Григорій Cковорода в сучасному українському навчально-освітньому процесі»), та студентка І курсу факультету інженерів землевпорядкування Санжаревська Інна з доповіддю «Педагогічна спадщина Г.С. Сковороди» (наукові керівники – доцент, канд.. філолог. наук, завідувач кафедри української та російської мов О.В.Тихоненко і старший викладач кафедри української та російської мов Т.М. Князь).

  Весь колектив Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди висловив подяку за активність, фаховість, участь в організації та проведенні студентських Сковородинівських читань професорсько-викладацькому складу навчальних закладів, студенти яких демонструють високий рівень осмислення філософської й літературної спадщини українського «першорозуму».

  Під час спілкування з директором музею Н. І. Мицай студентки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва поцікавилися станом саду, у створенні якого взяли участь представники нашого університету. «Усі деревця прийнялися, лише три з 25 чомусь загинуло. Сподіваємося надалі підтримувати зв’язки з представниками аграрного університету і в майбутньому продовжити почату нами місію щодо відновлення саду», – висловилася директор музею, а також передала щирі вітання та подяку ректорові ХНАУ професорові В.К.у.

   День видався насиченим плідною працею і приніс багато позитивних емоцій. Усі гості та учасники заходу залишилися задоволеними, що відкрили для себе нові грані духовної спадщини Г. С.Сковороди.

  Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Г.С.Сковороди 2011 р. Петро Приступов, звертаючись до учасників студентських читань, пише: «Пісня 27-ма, перший рядок якої увійшов до назви читань, дуже символічна і для мене. Нею було закінчено роботу над створенням музики до «Саду Божественних пісень». Надсилаю її як подарунок учасникам читань. Хай вона, разом із іншими, що вже увійшли до експонатів Музею, звучить і радує серця мудрим словом та зрідненою із ним мелодією!»

Студенти ХНАУ взяли участь у VIІІ Сковородинівських читаннях
Студенти ХНАУ взяли участь у VIІІ Сковородинівських читаннях
 Студенти ХНАУ взяли участь у VIІІ Сковородинівських читаннях  Студенти ХНАУ взяли участь у VIІІ Сковородинівських читаннях


Категорія: Новини, Наукова діяльність, Студентське самоврядування

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.