Шевченківське свято

Автор: Lubov от 26-03-2014, 11:04, переглянуло: 2342

 

   Шевченківський захід, що відбувся 12 березня 2014 року, став знаковою мистецькою подією в агроуніверситеті, символічним днем патріотизму й духовного єднання попри складну ситуацію в державі.

  ХНАУ відзначив день народження світоча української поезії Тараса Григоровича Шевченка грандіозною програмою: виставкою студентських робіт «Садок вишневий коло хати», парадом вишиванок, літературно-мистецькою композицією «Велич і безсмертя генія українського народу», що ініціювали викладачі кафедри української та російської мов.

   Свою любов і шану до Кобзаря талановиті студенти, аспіранти, співробітники та викладачі університету висловили піснями, музичними та хореографічними композиціями, у які вклали душу й серце.

   Літературно-мистецька частина заходу розпочалася зі славетної пісні«Думи мої, думи мої» у виконанні народного хору «Жайвір». Під час виконання пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» глядачі проймалися таким почуттям, ніби перед ними був справжній могутній Дніпро, накочувалися його хвилі, а далеч історії мудро говорила із сьогоденням.

   На великому екрані постійно змінювалися слайди, що передавали настрій кожної пісні, композиції, переносячи глядача з однієї атмосфери в іншу… Портрети і світлини Кобзаря, рядки його поезій, синя далечінь неба, золото українських степів… Ведучими свята були Станіслав Василішин і Анна Несен.

  Вшанувати пам’ять Великого Кобзаря прийшли учні Роганьского аграрного ліцею, які подарували яскравий український танок «Моя Україна».

   Музична композиція «Колискова Тарасу» у виконанні Сукнистої Ксенії ітанцювального колективу «Фаворит» занурила всіх у країну казки.

  У тому, що Тарас Шевченко надзвичайно актуальний, переконуєшся, коли чуєш його твори в різних музичних інтерпретаціях. Це продемонстрували: Юрій Пилипенко, який виконав пісню на слова поета «Зоре моя вечірняя»; Тетяна Гаврищук, яка на одному диханні прочитала напам'ять поему «Тополя»; танцювальний колектив «Фаворит», який виконав хореографічну композицію до поеми «Причинна».

   Згодом танцювальний колектив агрономічного факультету «Нон-стоп» гармонійно вжився у світ природи  «Кобзаря».

Шевченкові безсмертні заповіти доносили в музичній оправі Чеснюк Ганна, Лисенко Євген, Лавро Дар’я, Карен Петунц, Мекан і Мейліс Меретови.

   Свою співочу майстерність продемонстрували Валерія Бойко, Марія Горобцова і Дмитро Приходько, їх виступи органічно вплелися в канву Шевченківського свята.

   Ольга Довидченкова, віртуозно граючи на баяні, нагадала глядачам популярні твори Шевченка, які вже покладено на музику.

Студенти не тільки декламували вірші, співали поезію Кобзаря, а й інсценізували уривок із п’єси «Назар Стодоля», вдало перевтілившись в образи історичної драми часів Руїни. Головного героя драми Хому Кичатого зіграв Максим Безверхий, його доньку - Тетяна Гаврищук, Назара - Дмитро Григоренко, ключницю - Марина Масленнікова, Гната - Олексій Окіпний, челядь - Карен Петунц, Мекан Меретов.

   До світу вальсу у виконанні Катерини Тихоненко і Сергія Шинкаренка глядачі поринули під пісню «Шевченкові рядки», присвячену першим урокам літератури, під час яких закарбовується у пам’яті вірш «Садок вишневий коло хати» та відкривається співуча, художня мова поета.

   Нескореність українського духу пролунала у фінальній пісні «Шлях до Тараса» у виконанні Юрія Пилипенка.

   Загалом у цьому святі поєдналися історія і сучасність.

   Під гучні аплодисменти закінчилося свято в агроуніверситеті, який показав приклад того, як мають проводитися заходи пам’яті Кобзаря, найславетнішого поета людства – Тараса Григоровича Шевченка.

  Літературно-мистецьку композицію підготувала завідувач кафедри української та російської мов кандидат філологічних наук, доцент О.В.Тихоненко.

Н.Г.Войчук, старший викладач

 

кафедри укр. та рос. мов

 

 

Шевченківське свято
Шевченківське свято
 
Шевченківське свято
 
Шевченківське свято
 
Шевченківське свято
 
Шевченківське свято
 
Шевченківське свято
 
Шевченківське свято

 Категорія: Новини, Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.