База даних "РІНЦ"

Автор: Lubov от 12-05-2014, 12:57, переглянуло: 2967

 

    

База даних "РІНЦ"

   Российский индекс научного цитирования (РИНЦ) – це національна інформаційно-аналітична система, яка  призначена не тільки для оперативного забезпечення наукових досліджень актуальною довідково-бібліографічною інформацією, але є також і потужним інструментом, що дозволяє здійснювати оцінку результативності та ефективності діяльності науково-дослідних організацій, учених, рівень наукових журналів і т.д. Проект РІНЦ розробляється з 2005 р. компанією «Наукова електронна бібліотека»:

ELIBRARY.ru

   Основною метою запуску проекту була необхідність створення об’єктивної системи оцінки та аналізу публікаційної активності і цитованості вітчизняних дослідників, організацій та видань. Рішення про створення національного індексу наукового цитування було обумовлено тим фактом, що лише одна десята від усіх публікацій російських вчених потрапляє в міжнародні бази даних наукового цитування, такі як Web of Science або Scopus. Крім того, багато напрямків науки (наприклад, суспільно-гуманітарні) там взагалі практично не представлені.

   В основі системи лежить бібліографічна реферативна база даних, у якій індексуються статті в російських наукових журналах. В останні роки в РІНЦ стали включатися також й інші типи наукових публікацій: доповіді на конференціях, монографії, навчальні посібники, патенти, дисертації. База містить відомості про вихідні данні авторів публікацій, місцях їх роботи, ключових словах і предметних областях, а також анотації та пристатейні списки літератури.

   РІНЦ дозволяє на основі об’єктивних даних оцінювати результативність дослідної роботи і детально дослідити статистику публікаційної активності вчених і наукових організацій, що належать до всіх галузей знань. Хронологічний обхват системи – з 2005 р. по теперішній день, за багатьма джерелами глибина архівів більше. Кожен день в РІНЦ додається понад 3000 нових описів публікацій вчених.

   РІНЦ має угоди з компаніями Thomson Reuters і Elsevier, що дозволяють робити запити безпосередньо в бази даних Web of Science і Scopus і отримувати звідти поточні значення показників цитування публікацій. Таким чином, в інтерфейсі РІНЦ можна побачити одночасно число цитувань публікації в РІНЦ, Web of Science і Scopus. Ця безкоштовна можливість доступна для всіх зареєстрованих в РІНЦ авторів.

   2012 р. на базі РІНЦ створена інформаційно-аналітична система SCIENCE INDEX. Ця система розрахована в першу чергу на наукові організації, які отримують цілий набір інструментів для управління списком своїх публікацій та його аналізу, як на рівні всієї організації, так і на рівні окремих її підрозділів та співробітників. За допомогою системи SCIENCE INDEX авторизовані представники наукових організацій можуть також додавати публікації, відсутні в РІНЦ, причому не лише статті у наукових журналах, а й будь-які інші види наукових публікацій (монографії, статті у збірниках, праці конференцій, патенти, дисертації тощо). При цьому кожна розміщена публікація проходить перевірку бібліографічною службою РІНЦ.

   Важливим є також і те, що РІНЦ, на відміну від основних міжнародних систем цитування, знаходиться у відкритому доступі, що дозволяє всім вченим без обмежень використовувати цей потужний аналітичний інструмент.

 

Більш детальну інформацію про РІНЦ ви можете отримати, скориставшись даним посиланням:

 

http://elibrary.ru/project_risc.asp

 

Список наукових журналів, розміщених на платформі eLIBRARY.RU, які мають відкриті для всіх повнотекстові випуски:

 

http://elibrary.ru/projects/subscription/rus_titles_free.aspКатегорія: Новини, Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.