«Тium scientiam» чи випробування на знання…
Сучасне зовнішнє середовище, в якому діють українські підприємства, є мінливим, конкурентно напруженим, інформаційно насиченим. За таких умов, керівники організацій повинні досконало володіти арсеналом інструментів і методів, що забезпечують прийняття раціональних рішень, належний розвиток і довгострокове виживання організацій.
Посилення уваги до вивчення методологічних і прикладних аспектів науки управління соціально-економічними процесами на сучасному етапі викликано зростанням ролі управління як чинника, що визначає рівень і темпи зростання ефективності суспільного виробництва; перетворенням управлінської праці на одну з масових і, водночас, складних професій, що вимагають спеціальної підготовки; необхідністю розвитку форм залучення громадських кіл до управління.
Однією з основних передумов успішного вирішення завдань, які стоять перед суспільством, є подальша професіоналізація управління як методологічна передумова підготовки менеджерів.
Саме за таких лозунгів 02 – 04 квітня 2014 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з "Менеджменту організацій і адміністрування". В олімпіаді взяли участь студенти з 88 ВНЗ України. 57 чоловік – за ОКР "Бакалавр", 38 чоловік - ОКР "Магістр". Наш Університет представляли студенти за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Бакалавр" Проценко Катерина Володимирівна, за ОКР "Магістр" – Гончарова Каріна Олексіївна.
У першому турі Олімпіади учасники в письмовій формі виконували ситуаційні вправи, демонструючи знання та вміння самостійно оцінювати реальну управлінську ситуацію та приймати обґрунтовані рішення. У другому турі студенти відповідали на тестові запитання.
Після закінчення конкурсного дня гості познайомилися з історичними місцями Полтави.
Під час проведення Олімпіади плідно працювала професійне компетентне журі, до складу якого входили провідні учені з найкращих вищих навчальних закладів України. Це дозволило об'єктивно і усестороннє оцінити знання всіх учасників Олімпіади за результатами виконання тестових і практичних завдань з основних аспектів, що стосувалися теорії і практики менеджменту. І тут доречно згадати слова Іцкаха Адізеса, що «завдання успішного менеджменту – зробити організацію результативною та ефективною в найближчій і довгостроковій перспективі». Участь у цьогорічній олімпіаді заклала фундамент для подальшого удосконалення і поглиблення знань наших учасників, прагнення здобувати перемогу над іншими і над собою.
Колишній генеральний директор General Electric Дж. Уелч постійно наголошував, «будь-які зміни несуть із собою нові можливості. Тому реакцією на зміни повинно бути не вичікування, а підвищення активності».
Катерина Проценко,
студентка 4 курсу 1 групи
Гончарова Каріна | Проценко Катерина |