17 вересня 2014 р. відбулася зустріч студентського активу з керівництвом університету. Студенти мали можливість поставити актуальні питання ректору ХНАУ професору В.К. у, першому проректору професору В.В. Дегтярьову, проректору з наукової роботи доценту В.М. Петрову, проректору з науково-педагогічної роботи професору Г.П. Пасемко, проректору з АГР В.А. Малюгову, головному бухгалтеру Я.В. Бабариці, голові Об’єднаної ради студентського самоврядування А.М. Тітаренку.
Коло питань, що хвилювали студентів, стосувалися побутових проблем (постачання світла і води у гуртожитки, їхній ремонт), організації дозвілля (підготовка концертів, створення кінотеатру в лекційній аудиторії 3-4, обладнання спортмайданчику, придбання спортивного інвентарю тощо), а також проблем підвищення якості навчання, організації виробничої практики за кордоном та підвищення культури студентської самодіяльності.
![]() |
Під час гострого діалогу між керівництвом ХНАУ та студактивом були порушені питання щодо солідарної відповідальності викладацького і студентського колективів за долю навчального закладу. Зокрема ректор ХНАУ наголосив на необхідності раціонального використання електроенергії в умовах недостатнього фінансування вишу та блокування університетських платежів Державною казначейською службою України. Попри наявні труднощі, керівництво університету відповідально заявило про свої наміри виконувати всі фінансові зобов’язання перед студентами.
Окреме коло проблем становили запитання щодо статусу студентів-біженців з Луганської і Донецької областей України та їх фінансового забезпечення. Ректор наголосив, що ці студенти – їх в університеті 30 осіб – мають статус вільних слухачів, і що МОН України до кінця не визначило процедуру їх фінансового забезпечення.
Корисними для студентів були й пояснення головного бухгалтера Я.В. Бабарики з питань фінансової дисципліни. Ці запитання постали з огляду на неможливість для університету надати фінансову допомогу студентам і жителям з південного сходу України. А відтак, на зустрічі було порушено питання щодо гуманітарної допомоги студентам з південного сходу та участі в її організації Об’єднаної ради студентського самоврядування. «У кожного з нас знайдуться речі, які нам вже не потрібні, а комусь вони вкрай необхідні» , – наголосив голова студради А.М. Тітаренко. За пропозицією ректора було розглянуто питання про можливість виділення студентам з зони АТО продовольства з університетського господарства.
Чимало питань було пов’язано з організацією студентської виробничої практики за кордоном. Ректорат заявив про надання підтримки тим студентам, що проходитимуть саме сільськогосподарську практику. Природно, що для цього треба опанувати розмовною мовою країни, до якої збирається студент. А отже, треба більше працювати – в аудиторіях, в бібліотеці, самостійно. Університет дає колосальні можливості для навчання. Колишні студенти ХНАУ – як випускник ФАГ С.О. Садовий; колишні декани – агрономічного факультету В.В. Леус, обліку і фінансів – С.І. Панченко, випускниця ФЗР С.Чоні – гідно представляють навчальний заклад у великих фірмах та організаціях. «Але потрібно багато працювати й навчатися, щоб досягти успіху у житті», – підсумував ректор ХНАУ професор В.К. .
Тетяна Маршала, Олена Голікова
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|