ВІТАЄМО ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРІВ ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ З ЮВІЛЕЄМ

Автор: Nastya от 23-09-2014, 16:02, переглянуло: 1865

 

Сьогодення престижного факультету

 інженерів землевпорядкування

   Землевпорядник - одна з найдавніших професій. Історичні літописи свідчать про те, що ще до прийняття християнства, понад 1000 років тому, в Київській Русі вже проводилися вимірювання землі. Першими землевпорядниками були межувальники, які встановлювали і закріплювали кордони і видавали документи, що посвідчують право на землю. Ще тоді землевпорядники були шанованими людьми, адже в їхніх руках перебувало головне багатство - земля, основа для функціонування усіх сфер діяльності людини. Тому, чим вищий рівень компетентності осіб, які створюють і регулюють земельні відносини, тим вище і безпечніше буде розвиток суспільства.

В радянські часи інженери землевпорядники день у день ходили та вклонялися землі, ставили кілочки-знаки на межах, а потім у конторі складали «під копірку» карти і плани полів, селищ та міст. Згодом дідівська «метрівка» трансформувалась до дива техніки – теодоліта, який значно полегшував життя землеміра.

   Сучасний землевпорядник так само віддалений від колишнього землеміра, як рахівниця від калькулятора, «метрівка» від електронного тахеометра. Для порівняння: якщо «метрівка» в одних руках за день могла відміряти до 20-25 га, то з електронним тахеометром не проблема за день упоратися з 1000 гектарів.

Нині інженер землевпорядник вільно володіє комп'ютером (сучасним програмним забезпеченням), іноземною мовою, добре знає земельне законодавство і вирішує в правовому полі найрізноманітніші питання, уміє брати на себе відповідальність технікою, у т.ч. електронними тахеометрами, лазерними далекомірами, приладами супутникового зв'язку, вміє читати електронні карти, тощо. Це комунікабельна людина з високими моральними якостями, хороший організатор і навіть психолог, якому до снаги робота як з окремим землевласником, так і з великим колективом. Він постійно дбає про підвищення кваліфікації, цікавиться новинками науки й сам бере посильну участь у наукових дослідженнях і розробках.

  Розвиток земельних відносин у нашій країні здійснюється під впливом процесів, викликаних проведенням земельної реформи, необхідність якої визначено ще в 90-х роках XX ст. Для забезпечення виконання державної політики в галузі земельних відносин та проведення земельної реформи в нашій країні створено систему землевпорядних органів України. Фахівців для них готують навчальні заклади різних рівнів акредитації.

  Факультет інженерів землевпорядкування Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва є першим землевпорядним факультетом України (1944 рік заснування). В цьому році факультет святкує своє 70-річчя. Безсумнівно, наш виш виборов право бути першим закладом у сфері підготовки спеціалістів землевпорядної справи.

   Факультет ставить за мету підготувати фахівців зі спеціальності «Землевпорядкування та кадастр», що в своєму розумінні включає виконання землевпорядних, кадастрових, земельно-оціночних та геодезичних робіт.

Славнозвучними на ФІЗі є імена видатних учених, які зробили значний вклад у розвиток землевпорядної науки. Серед них академіки, лауреати Державної премії СРСР Першин П.М., Лазарєв Б.Г. і професори Петренко А.І., Сазонов К.М., Гержула Б.І., Романенко І.А., Горохов Г.І., Кірсанов В.О., Вервейко А.П., Лозовий О.Т., Кривов В.М., Добряк Д.С. та ін.

   Випускники інженери землевпорядники працюють в землевпорядних органах по всій Україні та за її межами. Багато з них очолюють управління та відділи Держкомзему в різних регіонах, Державні підприємства науково-дослідних та проектних інститутів, а також працюють на різних посадах в землевпорядних організаціях.

  Випускниками факультету є відомі керівники, науковці, управлінці: Гайдамака Є.І., який майже 20 років очолював землевпорядну службу СРСР; Москаленко В.М. – лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, який довгий час очолював землевпорядну службу України; доктор географічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Левицький І.Ю.; багато років працював директором  державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», доктор економічних наук, член-кореспондент УААН, академік УЕАН Добряк Д.С.; голова Державного агенства земельних ресурсів України Тимченко С. М.; академік І.П. Здоровцов; начальники обласних головних управлінь земельних ресурсів, директори обласних ДП «Науково-дослідних і проектних інститутів землеустрою», начальники районних відділів Держкомзему.

   Факультет інженерів землевпорядкування підтримує постійні науково-методичні зв’язки з провідними ВНЗ країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Активно співпрацює з землевпорядними факультетами країн СНД, Китаю, Королівським технічним інститутом Швеції, проектними організаціями Німеччини.

   З лютого 2009 року факультет бере участь у багатонаціональному спільному проекті «Пріоритет – реформування навчальних програм» національного Темпус-офісу в Україні. А. С. Попов, доцент кафедри управління земельними ресурсами та кадастру є координатором цього проекту. Три викладачі факультету пройшли навчання у Шведському Королівському Технічному Інституті (Kungliga Tekniska Högskolan) у м. Стокгольм і отримали науковий ступінь магістра з управління земельними ресурсами.

   На сьогодні факультет являє собою потужний науковий комплекс з підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів.  На факультеті охоче навчається понад 700 студентів заочного і очного відділення.

   За роки існування факультету до теперішнього часу випущено понад 10 000 спеціалістів та магістрів. Крім того, здобули вищу освіту 78 громадян з 17 країн Азії, Африки, Європи, латинської Америки. Із 21 випускника – громадян Китаю, які закінчили факультет, 14 мають наукові звання професора, очолювали і очолюють землевпорядні факультети і кафедри.

  Щороку на факультеті число бюджетних місць збільшується, що є своєрідним стимулом для абітурієнтів у виборі професії інженера землевпорядника.

   За факультетом закріплено 5 кафедр: кафедра управління земельними ресурсами та кадастру (зав. кафедри доцент Князь О.В.), кафедра землевпорядного проектування (зав. кафедри доцент Петренко О.Я.), геодезії, картографії та геоінформатики (зав. кафедри професор Ачасов А.Б.), вищої математики (зав. кафедри професор Олексенко В.М.), фізики та агрометеорології (зав. кафедри професор Рохманов М.Я.). Професорсько-викладацький склад факультету нараховує понад 80 чоловік.

    Наші студенти приймають участь у міжнародних конференціях, олімпіадах, займають призові місця.

ВІТАЄМО ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРІВ ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ З ЮВІЛЕЄМ

   Студенти беруть участь у науково-дослідній роботі, спрямованій на визначення перспективного використання земель для різних сільськогосподарських угідь на основі оцінки екологічних ресурсів та підвищення геодезичних робіт.

   Теоретичні знання студенти закріплюють під час навчальних та виробничих практик, що проводяться у навчальних господарствах університету, в управліннях та відділах земельних ресурсів обласних та районних адміністрацій, у філіях інституту землеустрою, у міських кадастрових бюро.

   З 24 по 26 вересня 2013 р. на факультеті було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління земельними ресурсами в контексті сталого розвитку територій», учасниками якої були 104 представника України, Фінляндії, Македонії, Німеччини, Росії, Казахстану, Голландії, Шотландії, Австрії. У вересні цього року заплановано проведення Всеукраїнської конференції присвяченої 70-річчю факультету інженерів землевпорядкування «Землевпорядна освіта ХХІ ст. – досягнення та перспективи».

    На базі нашого факультету вже другий рік поспіль планується проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів зі спеціальності "Землеустрій та кадастр".

ВІТАЄМО ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРІВ ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ З ЮВІЛЕЄМ

Серед студентів факультету інженерів землевпорядкування є активні лідери студентського самоврядування: Тітаренко Анатолій (голова ОРСС університету), Заїка Олексій (голова студентського самоврядування факультету), Котляр Роман (голова студентської ради гуртожитку № 5).                                                                                                                                                                                                                       

  Досить значна увага приділяється всебічному та гармонійному розвитку студентів як особистостей. Факультет інженерів землевпорядкування має значні спортивні досягнення, серед спортсменів хотілося б виділити Карамушку Евгена (майстер спорту України, багаторазовий призер змагань з картингу), Мельника Сергія (призер Харківської області серед студентів з гирьового спорту), Поберещенко Наталію (призер Міжнародного чемпіонату світу з гирьового спорту), Бровка Юрія (член збірної університету з гирьового спорту), Грінька Олександра (член збірної університету з гирьового спорту), Баштового Артема (член збірної університету з армреслінгу), Лазоренка Сергія (член збірної університету з футболу та тенісу), Гудим Дар’ю (член збірної університету з футболу). Студенти беруть активну участь в університетській спартакіаді, спортивних змаганнях серед студентів 1-го курсу, міських, районних змаганнях з різних видів спорту. 

   На факультеті велика увага приділяється культурно-масовій роботі. Студенти мають можливість проявити свої творчі таланти на сцені ХНАУ ім. В.В. Докучаєва на щорічних конкурсах-оглядах художньої самодіяльності університету «Студентська осінь» та «Студентська весна». Бойко Валерія та Приходько Дмитро є переможцями Всеукраїнського фестивалю ВНЗ "Софіївські зорі". Взірцем для студентів є відомий на всю країну та за її межами факультетський рок-гурт «Манкурт», до складу якого входять доценти Попов А.С., Тимошевський В.В. та студенти факультету.

ВІТАЄМО ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРІВ ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ З ЮВІЛЕЄМ

   Шинкаренко Сергій є майстером спорту зі спортивних бальних танців, входить до складу колективу "К&S TEAM PROGECT" та керує танцювальним гуртком в університеті.

ВІТАЄМО ФАКУЛЬТЕТ ІНЖЕНЕРІВ ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ З ЮВІЛЕЄМ

Бойко Валерія є членом збірної команди КВК університету «Властелины полей», яка посіла друге місце у фіналі кубка Агроліги КВК України (м. Керч).

  Беззаперечно, на сьогодні реалізація новітнього, досконалого змісту землевпорядної освіти неможлива без відповідного науково-методичного забезпечення навчального процесу. Факультет має повне забезпечення методичними, рекомендаційними та інструктивними документами, по яких відбувається навчальний та виробничий процес пов'язаний з земельними відносинами.

Удосконалення землевпорядної діяльності в умовах інтенсивного розвитку ринкових відносин і реформування аграрного сектора економіки потребує від спеціаліста-землевпорядника глибоких знань щодо сучасної законодавчої бази земельного реформування, геодезії і картографії, землевпорядного проектування, земельного кадастру, а також комп'ютерних технологій. На факультеті обладнано 5 комп'ютерних класів, у яких студенти вивчають геоінформаційні технології.

   На сьогоднішній день наші випускники вже не займатимуться паюванням земель. Перед ними стоять нові - не менш складні завдання, пов'язані з охороною та раціональним використанням земель, землевпорядним забезпеченням управління земельними ресурсами, розвитком системи кадастру, оцінкою земель, запровадженням ринкових відносин.

   Сьогодні робоче місце землевпорядника - за комп'ютером. Вони повинні знати сучасне програмне забезпечення, бути на «ти» з сучасними технічними засобами та приладами.

   Спеціалісти-землевпорядники вкрай потрібні на завершальному етапі проведення земельної реформи, щоб ефективно використовувати землю і враховувати не тільки її кількість, але і здійснювати якісну, грошову і економічну оцінку. Єдина державна землевпорядна служба покликана здійснювати контроль за дотриманням земельного законодавства при проведенні земельної реформи.

   Робота землевпорядника вимагає аналітичного складу розуму, точності, уважності, відповідальності, вміння спілкуватися з людьми. Цей спеціаліст повинен мати широкий кругозір, розбиратися не тільки в тонкощах своєї професії, але і володіти знаннями з економіки та права.

До землевпорядників завжди ставляться з великою повагою, бо вони приділяють постійну увагу щодо раціонального й ефективного використання землі, а любов до землі завжди живе у людях. Навіть народне прислів'я стверджує: “Земля наша — доля наша”.

   Тож, шановні землевпорядники, викладачі, студенти,  прийміть щирі вітання зі святом - 70-річним ювілеєм! Нехай у нашу галузь вливається висококваліфіковане молоде поповнення, Бажаємо вам і вашим родинам здоров'я і щастя, добробуту і стабільності, миру і злагоди, піднесення в роботі і невичерпного оптимізму, творчих і фінансових успіхів!

 

Степаненко Т.О., канд. екон. наук,

ст. викладач кафедри землевпорядного проектуванняКатегорія: Новини, Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.