Про стан підготовки ННВЦ «Дослідне поле» до весняно-польових робіт у 2015 році

Автор: Nastya от 14-04-2015, 15:35, переглянуло: 1294

 

 

   Наприкінці 2014 р. – початку 2015 р. науковою частиною, кафедрами агробіологічного спрямування, які проводять по­льо­ві досліди, керівництвом ННВЦ «Дослідне поле» та дендрологічного парку була проведена певна планова та організаційна робота щодо підготовки до проведення весняно-польових робіт у 2015 р. На засіданні науково-технічної ради університету 02.02.2015 були вирішені наступні питання:

    1. Узгоджена структура посівних площ (говорити про остаточне узгодження поки не можемо, бо є ще певні пропозиції кафедр рослинництва, генетики, селекції та насінництва та відділу насінництва, але вони у цілому не є принциповими). При чому, у цій роботі ми намагалися дотримуватися концепції проведення наукових досліджень, яка була доведена ректором університету і полягає у максимальному врахуванні потреб часу і дозволяє отримати максимальний економічний ефект від реалізації продукції. Планова структура посівних площ на дослідних полях у 2015 р. наступна:

Чисті пари

- 15,5 га

Озима пшениця

- 7,0 га

Ярий ячмінь

- 20,0 га

Яра пшениця, тритікале

- 1,2 га

Гречка

- 2,1 га

Квасоля

- 5,0 га

Зернобобові

- 1,0 га

Цукрові буряки

- 1,2 га

Соняшник

- 7,8 га

Овочі

- 3,0 га

Баштанні продовольчі

- 1,0 га

Багаторічні насадження

- 2,0 га

Дрібні ділянки

- 4,0 га

Колекційний питомник

- 1,0 га

Переліг

- 0,5 га

Разом

- 72,3

Метеостанція

- 0,5 га

   2. Проведена інвентаризація залишків хімічних засобів захисту рослин. У наявності є протруювачі насіння, гербіциди та інсектициди. Найбільш «вузькі» місця у ХЗЗР – це інсектициди для боротьби з комплексом шкідників на овочевих, плодових та хрестоцвітних культурах.

   3. Проведена інвентаризація залишків насіння. Практично потреба у насінні польових культур забезпечується повністю як для товарних, так і для селекційних і насінницьких посівів.

    4. Проведена інвентаризація засобів механізації на машинному дворі кафедри механізації та електрифікації с/г виробництва, які можуть бути залучені до весняно-польових робіт. Наявного парку силових і робочих машин цілком достатньо для виконання усього запланованого обсягу агротехнічних заходів в оптимальні терміни, але є велика потреба у механізаторах. Головне на першому етапі – це вчасно зробити закриття вологи і провести передпосівну культивацію під сівбу ранніх ярих культур (пшениця, ячмінь). Для боронування планується використати агрегат на базі гусеничного трактора ДТ-75+С-11+11БЗТС-1,0, а для передпосівної культивації – ДТ-75+КПС-4,2 та ПМЗ-6+КН-4,4. Всього планується провести суцільну культивацію на площі 33 га.

   Сівбу планується виконувати як виробничими (товарні посіви зернових колосових, цукрові буряки), так і селекційною сівалкою (селекційні ділянки, розсадники розмноження, колекційний питомник, квасоля). Для сівби соняшнику доведеться залучати агрегат зі сторони.

   Головна проблема при експлуатації МТП – це забезпечення паливно-мастиль­ними матеріалами, яких на період березень-квітень потрібно 1500 кг.

   5. Разом з пропозиціями кафедр агробіологічного профілю, які здійснюють науково-дослідну роботу на дослідному полі, щодо площ своїх посівів ми отримали замовлення на матеріальні ресурси для її проведення (перш за все це стосується мінеральних добрив і ХЗЗР). Ці замовлення систематизуються та відповідним чином доопрацьовуються у напрямку уніфікації та згодом остаточно будуть узгоджені з завідуючими та провідними науковцями агротехнологічних кафедр.

    6. Робота щодо підготовки дендрологічного парку до проведення весняних робіт відбувається згідно затвердженого плану.

 

                                                Проректор з наукової роботи,

                                                професор університету                                                                             В.М. Петров

 Про стан підготовки ННВЦ «Дослідне поле» до весняно-польових робіт у 2015 році

 

 

 Категорія: Новини, Наукова діяльність, Різне

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.