28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.

Автор: Nastya от 25-06-2015, 10:34, переглянуло: 908

 

   Конституція – це основний закон громадянського суспільства і держави найвищої юридичної сили, який виражає суверенну волю народу, встановлює засади конституційного ладу, форму держави, державні символи, основні права, свободи та обов’язки громадян, основи територіального устрою держави, систему і принципи організації та діяльності державних органів місцевого самоврядування.

Термін «конституція», як і багато інших юридичних термінів, прийшов до нас із Давнього Риму, де  так називали окремі акти імператорської влади. Походить він від латинського слова constitution, що означає «устрій», «встановлення». У Середньовічній Європі конституціями називали різного роду нормативні акти, зокрема, постанови сейму Речі Посполитої. Вважають, що першими писаними конституціями – основними законами були Конституція США (1787 р.), яка чинна й на сьогоднішній день, та Конституції Польщі і Франції (1791 р.). В Україні була розроблена, але не стала чинною Конституція Пилипа Орлика 1710 р.

   На сьогодні, в Україні діє Конституція, прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. Прийняття Конституції стало найважливішою історичною подією в житті українського народу після Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р.  і схвалення його 1 грудня 1991 р. всенародним голосуванням. Тим самим було завершено процес становлення України як суверенної держави, яка має власний Основний Закон.

   Конституція України є основою (фундаментом), юридичною базою національного законодавства. Вона є законом, що має вищу юридичну силу, тобто всі інші нормативно-правові акти повинні відповідати положенням Конституції (ст. 8). Якщо нормативно-правовий акт або його окрема норма суперечать Конституції України, вони визнаються недійсними, а діють конституційні норми. Норми Конституції України визнаються нормами прямої дії.

   День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

 

Доцент кафедри історичних, соціальних

і правових дисциплін Шерстюк С.В.

28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.
28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.


28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.
28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.
Категорія: Новини, Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.