ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

Автор: Dasha от 18-09-2015, 14:54, переглянуло: 1135

 

   

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

   День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості.

   В 2015 році День працівників лісу припадає на 20 вересня.

   Ліс - ось справжній, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. Україна займає восьме місце в Європі за площею лісу. Загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн. гектарів, з яких 9,5 млн. вкрито лісовою рослинністю. Характерним для України є нерівномірне розташування лісів, переважно екологічне їх значення і високий відсоток заповідників (13,7%). Кожен другий гектар лісу в Україні створений штучно. В даний час на підприємствах лісового господарства функціонує 649 постійних розсадників, тепличні господарства, де вирощують щорічно понад 377 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу, 16,3 тис. гектарів постійних лісосеменних ділянок.

   Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету.

   Усвідомлення цього прийшло ще з часів Радянського Союзу. Так 18-го вересня 1977-го року в СРСР вперше було прийнято окреме «Лісове законодавство», в якому була зроблена спроба не тільки впорядкувати вирубку лісу, а й закласти прямі механізми його раціонального використання та відновлення. Трохи пізніше, 1-го жовтня 1980-го року, оцінивши внесок і досягнення професійних фахівців лісового господарства, а також з метою підняття престижу професії всіх працівників лісу, професійне свято - «День працівників лісу», був внесений до Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про святкові і пам’ятні дні» № 3018-Х, його святкування було встановлено на третю неділю вересня. В сучасному українському законодавстві День працівників лісу закріплений Указом Президента Україні від 28-го серпня 1993-го року № 356/93 і святкується традиційно на третю неділю вересня.

   Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва.

   У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс. Радість цього свята з Вами розділяє факультет лісового господарства ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, весь професорсько-викладацький склад та студенти факультету, бо розуміють ту велику значимість Вашої роботи завдяки якій множиться зелене багатство нашої області. Молоді розкішні ліси з цінними породами дерев, деревина, вироби з дерева — це все результати Вашої праці. Вони настільки вагомі, що ними пишається вся Україна. Тож нехай у Вас і надалі все складається як найкраще, хай ніколи не зраджує Вам Ваше здоров'я, хай добробут і щастя панують у Вашому домі. Зі святом!!!

 

Шерстюк С.В., доцент

 

 

 Категорія: Новини, Різне

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.