9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Автор: Dasha от 9-11-2015, 11:26, переглянуло: 710

 

9 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

 За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

 Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма за підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства підписав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”.

 Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Про це свідчать і архаїзми, і деякі фонетичні та морфологічні ознаки, які наша мова зберегла протягом століть.

 Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…

 Культура і мова об’єднані в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства. Мовна культура як складова культури і як одна з її форм – це перша ознака культури людини, що нині є особливо значущим і актуальним. Національна мова допомагає молодій державі в нелегкій справі духовного відродження української нації.

 До Дня української писемності та мови 4 листопада 2015 року на кафедрі української та російської мов проведено олімпіаду з української мови, у якій узяли участь студенти факультетів захисту рослин, лісового господарства, агрохімії та ґрунтознавства, обліку і фінансів, менеджменту і економіки. Студенти продемонстрували добрі знання рідної мови, а найкращими стали: Лебідь Микола (ФАГ),  Меркулова Таїсія (ФОФ), Хорошко Любов (ФАГ), Верховод Аліна (ФЗР), Сітнікова Станіслава (ФЛГ).

 ВІТАЄМО ВСІХ ЗІ СВЯТОМ!

 Категорія: Новини, Наукова діяльність, Різне

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.