До Міжнародного дня студентів

Автор: Intercom от 17-11-2016, 13:52, переглянуло: 613

 

Віртуальна інформина

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТІВ!

Студенти – це такий народ,
Який не може без пригод,
А їх, до речі, вистачає:
Підступна сесія чекає
Чи причепився викладач –
Тоді уже хоч сядь та й плач…
А лекції такі всі схожі –
Нудні. Студент сидіть не може,
Та як приходить семінар,
Студенту враз якийсь тягар:
Його не видно із-за парти,
Йому уже і не до жартів,
Та викладач хоч в окулярах,
Присутніх відміча на парах,
Тоді й приходять перездачі
І знов студент ридає-плаче…
Але всі теми поздає – дивись,
Стипендія вже є.
Професія “студент” – це класно,
Хоча, на жаль, короткочасно:
Десять семестрів чи п’ять років –
Оце для нас законні строки,
Тож я спішу нас всіх вітати:
Із нашим днем! Із нашим святом!

До Міжнародного дня студентів
До Міжнародного дня студентів

   Щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада. Студенти – це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їхня сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь. Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17 листопада, яскраве тому підтвердження.

   Насправді веселе, прикольне, романтичне молодіжне свято має зовсім не оптимістичну історію. Міжнародний день студентів заснований у пам’ять про криваву трагедію, що сталася 1939 року в окупованій німцями Празі. Тоді гітлерівці жорстоко розправилися зі студентською демонстрацією, присвяченою річниці утворення Чехословацької держави, убивши активістів і відправивши в концтабір понад тисячу осіб.

Українська спільнота, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило у своєму законодавстві День студента, що відзначається 17 листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

До Міжнародного дня студентів
До Міжнародного дня студентів

    На сьогодні Міжнародний день студентів є символічним днем об’єднання учнів усіх факультетів і навчальних закладів із метою зміцнення ролі студентства в громадському та політичному житті своєї країни. І, зрозуміло, чудовий привід відсвяткувати, відпочити і повеселитися з друзями, а також провести концерти, вечірки та інші святкові заходи.

   Цього року День студента припадає на четвер. Обов’язково відсвяткуйте свій день! За час студентства їх буде не так багато! Насолоджуйтеся миттю! А якщо ви вже не студент – не питання! Це ж найкращий привід зібратися разом із випускниками. Ви отримаєте величезне задоволення, згадуючи кумедні історії зі студентського життя. Намагайтеся менше говорити про роботу та проблеми, а просто пориньте у безтурботне життя.

   А на завершення свята можна проспівати студентський гімн Гаудеамус. Гаудеамус (Gaudeamus) у перекладі з латинської мови означає «Веселімось!». Це середньовічна студентська пісня. Вона з’явилася у XIII або XIV ст. чи-то в гейдельберзькому, чи-то в Паризькому університеті (Себастіан Брант згадує гімн 1267 року під назвою «Gaudeamus igitur»). Протягом століть пісня передавалася усно і тому має багато варіантів. У 1776 році текст гімну вперше надруковано, а Крістіан Кіндлебен, письменник-мандрівник, надав йому вже форми, що збереглася до сьогодні.

До Міжнародного дня студентів
До Міжнародного дня студентів

Зі святом вас, друзі! Бажаємо завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися у завтрашній день!

Із Міжнародним днем студентів!

До Міжнародного дня студентів
До Міжнародного дня студентів

Пам’ятник студенту-програмісту у Харкові (Харківський національний університет радіоелектроніки

 І.П. Жидких, головний бібліограф

 Категорія: Новини » Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.