Туристичний зліт 2012

Автор: Antip от 4-10-2012, 01:34, переглянуло: 2816

 

 

Туристичний зліт подарував усім гарний настрій і позитивну енергію

 

                                                                                              Есть у туристов свой закон:

                                                                                              Не плачь, не ной, крепись, терпи

                                                                                              И друга поддержи плечом, 

                                                                                              Надежным будь всегда в пути!

 

 27 вересня відзначався Всесвітній день туризму. Саме йому був присвячений туристичний зліт, який пройшов  29 вересня на зеленому  спортивному майданчику нашого закладу, на лоні докучаєвської природи.

Час, проведений на туристичному зльоті, для всіх присутніх промайнув цікаво, насичено, весело. Навіть і погода не спромоглася до  своїх «примх». Було сонячно, кожен мав змогу насолоджуватися свіжим осіннім повітрям.

Туристичний захід було організовано Інститутом інноваційного менеджменту. Значна організаційна підтримка з боку ОРСС та профкому університету  сприяли  високому рівню проведення цього зльоту.

У туристичних змаганнях взяли участь студенти першокурсники, які представили команди семи факультетів. Були запрошені й гості – команда Харківського інституту фінансів. У програмі –  конкурси туристських пісень, плакатів, художньої самодіяльності та інші яскраві спортивні змагання. Усе можна побачити у фотозвіті організаторів і відчути знову це туристичне дійство.

Головна ідея заходу – пропаганда туризму як здорового способу відпочинку для молоді, розвиток дружніх стосунків між студентами-представниками різних народів та зв’язків між молоддю різних навчальних закладів. Тому турзліт проходив під девізом «За здоровою та освіченою молоддю – світле майбутнє!» і відповідно мав спрямовану на здоровий спосіб життя тематику деяких конкурсів.

Після урочистого відкриття команди взяли участь у першому конкурсі "Візитка".Це один із найцікавіших конкурсів, який дав можливість ближче познайомитися з кожною командою. Усі студенти цікаво, з гумором та жартами репрезентували свої команди і були нагороджені гучними оплесками глядачів, суперників. Яскравим був виступ іноземних студентів – представників команди агрофаку «M&M».

У конкурсі «Солодко і смачно» - домашньому завданні з приготування солодощів – найсмачнішим виявився торт команди «КНТВ» факультету агрохімії та ґрунтознавства. Цей конкурс підсолодив і піддобрив членів журі.

Проходили змагання з туристичної естафети, яка вимагала неабиякої витривалості, кмітливості, спортивної загартованості.На шляху від старту до фінішу команди повинні були не лише швидко пересуватися, а й долати ряд перешкод – проходити через певні етапи. Кращими у цьому виді змагань був «Третій корпус».

Не залишались осторонь і групи підтримки від кожної команди, які голосно вболівали за свою команду в кожному конкурсі. Було відчутно командний дух і дух уболівальників.

У конкурсі "Перетягування канату" найсильнішою стала туристична команда «Динаміт» (факультет лісового господарства) – фізично загартовані  хлопці й дівчата.

"Польова каша" – назва цього конкурсу говорить сама за себе. На свіжому повітрі найпростіша страва виглядає апетитною, коли її ще й оригінально презентують. Члени журі прискіпливо оцінювали «Шедеври», ураховуючи не лише їх смакові якості, а й оформлення, представлення.  

Фінальною частиною зльоту було шикування команд для відзначення та урочистого закриття туристичного зльоту. Результати проходження етапів зльоту свідчать про належний рівень підготовки всіх команд, які були нагороджені дипломами та подарунками.

Безсумнівно, найбільше запам’яталися виступи туристичних  команд «Кіт-Пес», «Щит», «Пірати», «Динаміт». Номери художньої самодіяльності, а також рапорти капітанів нікого не залишили байдужими.

Окремо було відзначено команду Харківського інституту фінансів, яка посіла перше місце й отримала кубок І туристичного зльоту ХНАУ. Справді, усі одностайно надали перевагу саме цій команді, оскільки вона  гідно представила себе на «чужій» території.

Час зльоту промайнув, як одна мить… Зліт закінчився, але море позитивних вражень переповнює серце кожного присутнього: і студента, і викладача. Захід подарував усім гарний настрій і позитивну енергію.

На думку членів журі, змагання  такого рівня й роду є ефективним засобом підвищення ролі фізичної культури і спорту в гармонійному розвитку особи, а також сприяють формуванню здорового способу життя та згуртуванню команд і навчальних закладів. Туристичний зліт має оздоровчу цінність, оскільки участь у змаганнях є ефективною організацією праці, що викликає в людини радість життя, слугує загартуванню і підвищує фізичну життєдіяльність організму; а також пізнавальну й виховну цінність, оскільки знайомить учасників з національною культурою, спрямовує до миру і мирної праці (адже завдяки активній участі в різних іграх на місцевості і туристських змаганнях формується й розширюється світогляд учасників).

Сподіваємося, що кожен із нетерпінням чекатиме наступної туристичної зустрічі, яка згуртує більшу кількість охочих до здорового відпочинку, надасть можливість продемонструвати свої здібності як у спорті, так і в художній самодіяльності, а також слугуватиме засобом підтримання дружніх стосунків між студентами нашого закладу та інших вишів.
Можна переглядати багато світлин із цього заходу, але ніщо не  замінить тих живих емоцій і вражень, які відчули всі присутні.

Бажаємо учасникам перемог та  нових злетів у спорті і навчанні!

Велика подяка організаторам туристичного зльоту і відповідальним на факультетах!

 

                      Член журі турзльоту О.В.Тихоненко

 

 Категорія: Новини » Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.