Виставка до Дня українського козацтва

Автор: Uspeh от 16-10-2012, 16:53, переглянуло: 1848

 

ВОЛЯ. ВІРА. УКРАЇНА. 

Славетним пращурам Запорозьким козакам від вдячних нащадків за збережену волю, честь та звитягу…

 

   14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, у нашій державі відзначається День українського козацтва.

   Із давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Крім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика Рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що свято встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.

   У документі, підписаному Л. Кучмою говориться: «Враховуючи історичне значення і заслуги українського козацтва в затвердженні української державності та історичний внесок у сучасний процес державного будівництва, ухвалюю встановити День українського козацтва».

   І справді, неможливо знайти в минулому України якесь інше явище, щоб так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу, як українське козацтво.

  Не зважаючи на той факт, що до остаточної наукової оцінки козацтва ще далеко, можна сміливо стверджувати – в Україні немає більш важливого чинника, який був би і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів та більш важливого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен вплинув на спосіб життя українського етносу і допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення.

   У холі Фундаментальної бібліотеки експонується виставка присвячена Дню українського козацтва. Історичні довідки та яскраві репродукції прийдуться до смаку шанувальникам історичної минувшини нашого народу. 

І.П. Жидких, головний бібліограф

Запрошуємо всіх бажаючих!

Виставка до Дня українського козацтва
Виставка до Дня українського козацтва
Виставка до Дня українського козацтва
Виставка до Дня українського козацтва
Виставка до Дня українського козацтва
Виставка до Дня українського козацтва

 

 

 

 

 Категорія: Новини » Культурно-массова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.