До Дня пам'яті жертв голодомору

Автор: Lubov от 21-11-2012, 13:31, переглянуло: 1871

 

"СКОРБОТНА ПАМ'ЯТЬ ПОКОЛІНЬ":

до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 рр.

      Українською катастрофою 20 століття називає сучасна суспільна думка Голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Адже в результаті голоду, масових репресій і депортацій наша країна втратила більше людей, ніж у роки Першої світової і громадянської війн. В Україні стало можливим говорити про голодомор лише після грудня 1987 р. І тільки через 9 років, 26 листопада 1998 р., Указом президента України було засновано День пам'яті жертв голодомору (кожна четверта субота листопада). Факт геноциду українців у 1932-1933 рр. офіційно визнано 11 урядами країн світу, серед яких Австралія, Венгрія, Ватикан, Литва, США. 

     Думки істориків стосовно голодомору дуже різноманітні. І не дивно, адже історія – наука суперечлива. Скільки людей, стільки й думок. Безперечними є факти документів і хронік, які більш-менш розкривають життя тих часів. Кожен з нас, українців, повинен сам для себе вирішити, як трактувати ці сторінки історії, ці тяжкі та трагічні події минулого.

     Напередодні Дня пам'яті в холі Фундаментальної бібліотеки ХНАУ відбулася акція вшанування жертв голоду 1932-33 рр. Змістовна книжкова виставка «Жнива скорботи» та демонстрація документального фільму «Голодомор. Україна XX століття. Технологія геноциду» ще на якийсь час повернули нас у ті далекі трагічні роки. Активну участь у заході взяли співробітники кафедри історичних та соціально-політичних наук. Викладачі й студенти виявили справжню зацікавленість і неудаване співчуття, гортаючи сторінки представлених експонатів книжкової виставки та переглядаючи документальні кадри хронік і свідчень очевидців голоду 30-х років.

     Голодне лихоліття 33-го — не просто історичне минуле, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучою біллю пронизує пам'ять багатьох поколінь. Сьогодні необхідно говорити про минуле заради майбутнього, адже безпам'ять породжує бездуховність, яка перекреслює історію нації, зневажає традиції і руйнує соціокультурну самобутність народу. Ми, українці, пам’ятаємо трагічні сторінки своєї історії. Ми пам’ятаємо їх заради щасливого майбутнього.

22 листопада у холі бібліотеки відбулася акція вшанування пам’яті жертв голодомору (фотозвіт)

До Дня пам'яті жертв голодомору
До Дня пам'яті жертв голодомору
До Дня пам'яті жертв голодомору
До Дня пам'яті жертв голодомору

 
Категорія: Культурно-массова діяльність, Оголошення

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.