Результати літнього стажування студентів на фермах Франції

Автор: Intercom от 11-10-2016, 09:25, переглянуло: 691

 

Результати літнього стажування студентів на фермах Франції

 

   В рамках підписаної у 2015 році угоди про співробітництво між агроуніверситетом та Федерацією «Обміни Франція-Україна», керівник Центру підготовки іноземних громадян Попов А.С. з 24.09.2016 р. по 03.10.2016 р. був запрошений на тиждень підведення підсумків проходження стажування українських студентів на фермах Франції.

   З липня по жовтень 2016 року на сільгосппідприємствах Франції проходило лінгвістичну практику та ознайомче стажування чотири студенти нашого агроуніверситету. Для університету основною метою візиту було пересвідчитися у забезпеченні належним чином виконання угоди про співробітництво в галузі організації перебування та стажування у сільськогосподарських підприємствах Франції студентів ХНАУ.

   Під час візиту Попов А.С. відвідав на фермах Турала Теймурова та Марину Мартинюк. Після ознайомлення з підприємствами проходження практики, їх спеціалізацією, проведеної розмови з цими студентами та фермерами, які їх приймають у себе в родині, із впевненістю можна зазначити, що умови підписаної угоди про співробітництво виконуються у повному обсязі. Під час розмови було помітно, що українські студенти ХНАУ у повній мірі інтегрувалися у життя французької сім’ї, значно покращили свій рівень володіння французької мови, вільно орієнтуються в особливостях діяльності підприємства та безпосередньо приймають активну участь у його функціонуванні.

   За результатами виробничого стажування практикантами в обов’язковому порядку складався звіт про проходження стажування, копія якого передається на підприємство в якому проводилося стажування та асоціації ФОФУ. Теймуров Т. та Мартинюк М. 30 вересня 2016 р. успішно все прилюдно захистили свої звіти перед комісією, що складалася з членів асоціації ФОФУ Пуату-Шарант і керівників підприємств – баз практик. Такий формат захисту звітів дає можливість підвести підсумки стажування та визначити потреби практиканта у наступному проходженні виробничої практики. За результатами успішного захисту студентам ХНАУ (Бабарикі Д., Мартинюк М., Теймурову Т.,) було надано свідоцтво про проходження стажування, яке визнається як підприємствами Франції, так і України. В обов’язковому порядку звіт про проходження стажування надається і до агроуніверситету.

Результати літнього стажування студентів на фермах Франції
Результати літнього стажування студентів на фермах Франції
Результати літнього стажування студентів на фермах Франції

 

   Також, під час тижня підведення підсумків проходження стажування українська делегація, до складу якої входили окрім ХНАУ представники Одеської національної академії харчових технологій, Полтавської державної аграрної академії і Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, відвідала агрономічне відділення вищої ветеринарно-агрономічної школи VetAgro Sup (м. Клермон-Ферран). Під час зустрічі з директором міжнародних відносин Габріелою Соноа-Сінокюет (Gabriela Sonohat-Sinquet) було досягнуто домовленості щодо підписання угоди про співробітництво у сфері аграрної освіти та науки, а саме підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу ХНАУ, набуття нових знань та вмінь з найбільш актуальних питань сільськогосподарського виробництва, модернізації навчальних програм, а також ознайомлення з методами та формами навчання, в тому числі післядипломного навчання і підвищення кваліфікації фахівців-аграріїв.

 

   В екокампусі м. Шатору було проведено відео конференцію з представником Національного Інституту Аграрних Досліджень (Institut national de la recherche agronomique – INRA) Джоелом Абекассісом (Joel Abecassis), який розповів про основні види діяльності INRA та актуальні проблеми розвитку аграрної науки. Під час дискусії було визначено, що ХНАУ має усі перспективи для ініціювання та розробки спільних наукових розробок з INRA у напрямках пов’язаних з підвищенням врожайності сільськогосподарських культур (особливо зернових) та визначенням причин її зниження; дослідженням властивостей ґрунтів та їх вплив якість продукції; територіальною (просторовою) організацією ведення сільського господарства; впливом навколишнього середовища на вирощування зернових культур.

   Українська делегація мала можливість ознайомитися з роботою регіонального відділення м. Рьом насіннєвої компанії №1 в Європі та №4 у світі - Limagrain. Основою бізнесу Limagrain є селекція сільськогосподарських культур. Контроль всіх процесів від досліджень до збуту дозволяє нам пропонувати клієнтам високоякісне насіння, які відповідають вимогам споживачів і розвитку ринку в різних країнах. Також, під час зустрічі обговорювалася можливість проходження стажування українських студентів у цій компанії. Приємною несподіванкою виявилося те, що в Limagrain вже працюють випускники українських ВНЗ, які стажувалися за програмою ФОФУ.

Результати літнього стажування студентів на фермах Франції

    В межах офіційної програми перебування, проводилася порівняльна характеристика організації навчального процесу у Франції та в Україні яка показала, що незважаючи на існуючу різницю в системі освіти двох країн, українські студенти можуть безперешкодно отримувати освіту за принципом подвійних дипломів та інтегрувати проходження виробничої практики у Франції до навчальних програм українських ВНЗ.

   В освітньому центрі університету Орлеану (м. Шатору) українська делегація зустрілася з його директором Емілі Б. (Emile Bruno) та керівником міжнародних відносин Ломбартеі П.-О. (Lombarteix Pierre-Olivier) Під час зустрічі йшла розмова про розвиток і впровадження болонського процесу в освітній процес, можливість розробки спільних навчальних програм, міжнародне партнерство та спільну участь у європейських проектах. Перспективними напрямками співробітництва з університетом Орлеану в м. Шатору для ХНАУ є написання спільних випускових робіт за наступними напрямками: управління компаніями і адміністрування, менеджмент організацій, підприємницькі інновації.

   За результатами поїздки на тиждень підведення підсумків проходження стажування українських студентів на фермах Франції, керівництвом агроуніверситету прийнято рішення щодо активізації розвитку співробітництва з Федерацією «Обміни Франція-Україна» та ініціювання підписання угод про співробітництво з освітніми й науковими установами Франції. Міжнародна складова життєдіяльності агроуніверситету повинна стати невід’ємною умовою підготовки високо кваліфікованих фахівців та інтеграції у європейський освітній простір.
Категорія: Новини » Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.