Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі

Автор: Intercom от 31-10-2016, 12:46, переглянуло: 1312

 

Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі

 

   Українським вишам з року в рік дедалі складніше залучати до навчання абітурієнтів і тим самим бути конкурентоспроможними на ринку освітніх послуг. Тому вищі навчальні заклади мають спрямовувати свою роботу на поліпшення якості освітніх послуг, і давати студентам змогу отримувати подвійний диплом та другу вищу освіту в європейських країнах. Саме такою країною, в якій можуть навчатися та проходити мовні практики студенти нашого університету, є Польща.

   26 жовтня наш виш з робочим візитом відвідали представники громадської організації «Унія» Бажанова Наталія Володимирівна та Малинич Ганна Миколаївна. У ході візиту було проведено дві зустрічі. Перша зустріч відбулася з деканами факультетів, на якій, крім питань, що стосувалися проходження мовної практики, було запропоновано розширення формату співпраці, а саме – отримання подвійного диплому та другої вищої освіти у Польщі. Також цікавою була пропозиція щодо проходження закордонного стажування для викладачів нашого вишу, оскільки відповідно до «Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам», затвердженого наказом МОН України від 14.01.2016 № 13, для отримання вчених звань доцента, професора таке стажування є обов’язковим.

Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі
Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі

  Друга зустріч була зі студентами, на якій Наталія Володимирівна та Ганна Миколаївна розповіли їм про можливість пройти мовну практику та про подальші перспективи для отримання подвійних дипломів і другої вищої освіти у Польщі. На початку зустрічі було коротко проаналізовано результати літньої мовної практики. Своїми враженнями від практики поділилися студенти Шестопалова Ольга, Суркова Вікторія та Сініцина Альона.

Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі


   На думку Шестопалової Ольги, проект «мовна літня школа» дає дуже багато: після перебування певний час в іншій країні, з іншими людьми та й в інших життєвих обставинах мозок починає працювати зовсім інакше. Цей досвід допомагає людині зрозуміти, чого вона хоче в подальшому від свого життя. Чи то праця за кордоном, чи то життя у вічних мандрах по всесвіту. Чи готові ви піти з батьківської хати, з-під їхнього крила опіки та любові. А, може, ваше серце пронизує жахливий біль, коли ви їдете до іншої країни. «Та я впевнена, – зазначає Ольга, – що того не можна дізнатись, не пізнавши іншого життя. Вважаю, цей проект того вартий: стільки емоцій, стільки нових дивовижних знайомств. Нові друзі, нові міста, нові спогади, нові враження, нові почуття – усе нове. Наважтеся змінити своє життя, поки ви можете це зробити. Поки є змога, поки є сили, незгасаючий вогонь в очах та мрії про найкраще майбутнє. Так, ніхто не каже, що буде легко, та й мені було складно в деяких ситуаціях. Але в житті усе треба виборювати. Тому закликаю вас боротися за своє щастя! Дізнайтесь, чого вам треба від життя, а це можна зробити в кардинально нових обставинах. І ваше майбутнє може змінитися, але в який бік – вирішувати вам. Я як учасниця проекту отримала цікавий досвід. Польща навчила мене заводити нові знайомства – це є цікавішим та важчим з людьми іншого менталітету, іншої мови, іншої країни. Польща також навчила мене поважати працю інших, і абсолютно все одно, чи це директор великого готелю, чи це прибиральниця. Також я навчилася цінувати час, поринула в неспинний потік різноманітних емоцій, зрозуміла, що чим більше мандруєш країнами, тим дужчими стають твої легені: хочеться дихати частіше, вбираючи аромат кожного куточка, і байдуже – чи то великий коровай біля затоки у Гданьську, чи то терпкий запах сосен та моря в Устці. Польща навчила мене ще дужче любити. Не будьте байдужі до свого серця, до своєї душі! Живіть якомога яскравіше!»

   Потім запропонували на базі нашого університету навчання в польських вишах. По-перше, у студентів є можливість отримання подвійного диплома за тією спеціальністю, за якою вони навчаються зараз. По-друге, можна паралельно навчатися у нас за однією спеціальністю і здобувати диплом за іншою спеціальністю у польському виші. По-третє, отримавши диплом бакалавра чи магістра, студенти після складання академічної різниці можуть навчатися у магістратурі польського вишу за тією спеціальністю, яка їх зацікавить. Також програмою передбачено попередню мовну підготовку, яка включає вивчення курсу польської мови, що дозволить нашим студентам здобувати знання у групах разом з польськими.

   Для навчання студентам було запропоновано кілька польських вишів.

   Вища школа інженерії та економіки у місті Слупськ. Тут можна отримати диплом бакалавра за напрямами: геодезія і картографія (спеціальності: інженерна геодезія, геодезія та супутникова навігація, геодезія сільського та лісового господарства, геодезія та системи просторової інформації, геодезія та цифрова фотограметрія) та просторова економіка (економічне освоєння простору, ландшафтний дизайн, оцінка і управління нерухомістю, освоєння джерел відновлювальної енергії, модернізація міст і сіл). Післядипломне навчання можна продовжити за напрямом просторова економіка (спеціальності: економічне освоєння простору, просторове планування та містобудування, оцінка та управління нерухомістю, ландшафтна архітектура, освоєння джерел відновлювальної енергії, інтегровані просторові інформаційні системи).

   Вищий професійний державний університет у місті Ниса. Тут можна отримати диплом бакалавра за напрямами: архітектура (спеціальності: архітектура і містобудування, архітектура світла, обслуговування та охорона пам’яток, архітектура і містобудування), внутрішня безпека (спеціальності: безпека інформаційних систем, економічна безпека, кримінологія та криміналістика, управління системами безпеки), дієтологія (спеціальності: дієтологія клінічна, дієтологія спортивна, дієтологія адміністративна), інформатика (спеціальності: комп’ютерні ігри та мультимедіа, системи інтернет, системи та комп’ютерні мережі, безпека мереж та інформаційних систем), джаз і музика естрадна (спеціальності: вокал, звукорежисура), косметологія (спеціальності: технологія косметики, професійна косметологія), управління та інженерія виробництва (спеціальності: управління виробництвом і службами, інженерні якості, автоматизація виробництва та систем), фінанси і облік (спеціальності: фінанси підприємств, облік і контроль) тощо.

   Сопотська вища школа (акредитований університет). Тут можна отримати диплом бакалавра за напрямами: економіка (спеціальності: транспорт і логістика, економіка менеджменту, інвестиції і нерухомість), європеїстика (спеціальності: бізнес на східних ринках, бізнес на скандинавських ринках, соціальна комунікація та медіа, міжнародна торгівля), дизайн інтер’єру (спеціальності: дизайн інтер’єру, візуальна комунікація та прикладна графіка), дизайн ландшафту, управління і технології виробництва (спеціальності: будівництво, електроенергетика, логістика, система ІТ). Також виш пропонує бакалаврат і магістратуру за напрямами: фінанси і бухоблік (спеціальності: фінанси і бухоблік АССА, бухгалтерський облік і контроль, управління фінансами, внутрішній аудит), архітектура і урбаністика.

   Для нас Польща є найдоступнішою країною, в якій можна отримати другу вищу освіту. До того ж на базовому рівні польську мову, як засвідчили результати цьогорічної літньої мовної практики, можливо вивчити за два тижні. Також слід зауважити, що проживання в Польщі значно дешевше, порівняно з іншими європейськими країнами. Крім цього, навчання в польських вишах зорієнтовано більше на практичну підготовку, а тому в процесі вивчення спеціальних дисциплін студенти проходять практику в інших європейських країнах.

Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі
Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі
 

Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі

   Тому всім студентам, яких зацікавила наведена інформація і які бажають пізнавати світ, покращувати свій освітній рівень, бути адаптованими до сучасних вимог ринку праці та впевненими у майбутньому, пропонуємо проходження мовних практик та отримання другої вищої освіти і подвійного диплома в Польщі, одночасно навчаючись у нашому виші.

   За довідками звертатися на кафедру управління земельними ресурсами та кадастру.

 

 

Ірина КОШКАЛДА,

завідувач кафедри управління земельними ресурсами та кадастру, професор

 Категорія: Новини » Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.