Внесок кафедри у законотворчу діяльність щодо регулювання земельних відносин

Автор: Intercom от 20-04-2017, 11:22, переглянуло: 582

 

Внесок кафедри у законотворчу діяльність щодо регулювання земельних відносин

 

   Сьогодні доволі актуальним є питання щодо запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення та удосконалення земельних відносин. У зв’язку із цим викладачі кафедри управління земельними ресурсами та кадастру беруть активну участь в експертних зустрічах та обговореннях законопроектів щодо регулювання земельних відносин в Україні.

   21 березня 2017 р. Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин проведено круглий стіл на тему: «Консолідація земельних ділянок, розташованих у масивах земель сільськогосподарського призначення». Захід було організовано з метою обговорення в експертному середовищі шляхів здійснення консолідації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що є необхідним для законодавчого врегулювання проблеми подрібнення земель сільськогосподарського призначення.

   У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ та громадських організацій. Членами Комітету було презентовано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», № 6049-1 від 23.02.2017. Цим законопроектом передбачено зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оренду землі», «Про землеустрій», «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про Державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про меліорацію земель».

У ході обговорення законопроекту контактна група за рекомендацією нашого випускника, канд. екон. наук, директора ТОВ «Земінформ» П.М. Матвєєва звернулася до викладачів кафедри управління земельними ресурсами та кадастру з проханням ознайомитися зі змістом документа та надати свої пропозиції щодо формування сталого сільськогосподарського землекористування.

Внесок кафедри у законотворчу діяльність щодо регулювання земельних відносин
Калюжний Микола Никифорович - Голова Ради Асоціації "Земельна спілка України"
(випускник ФІЗу)
Внесок кафедри у законотворчу діяльність щодо регулювання земельних відносин
Матвєєв Павло Миколайович - директор ТОВ "Земінформ"
( випускник ФІЗу);
Кошиль Андрій Григорович - Президент Асоціації "Земельна спілка України"

   Професор університету А.В. Корецький та доцент А.С. Попов надали свої пропозиції щодо поліпшення правового регулювання земельних відносин до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

   Також на виконання доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана 13 квітня 2017 р. відбулася експертна зустріч на тему: «Обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні», організатором якої виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України за участю керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України та Держгеокадастру України. У заході взяли участь професор І.В. Кошкалда та професор університету А.В. Корецький.

   Зустріч проходила у форматі відеоконференції, на яку було запрошено представника Держгеокадастру О.В. Краснолуцького, директора Департаменту землеустрою та охорони земель Держгеокадастру; представника Міністерства аграрної політики та продовольства С.В. Руденко, начальника відділу використання та охорони земель сільськогосподарського призначення та удосконалення земельних відносин Департаменту землеробства та технічної політики в АПК; експерта С.Б. Біленка, члена ради Асоціації земельної спілки України та помічника народного депутата О.І. Кулініча.

Внесок кафедри у законотворчу діяльність щодо регулювання земельних відносин

   Під час виступу О.В. Краснолуцький коротко охарактеризував основні засади законопроекту України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», після чого відбулася дискусія, у якій взяли участь представники державних установ сфери управління земельними ресурсами, наукових закладів і представники виробництва з Харкова, Вінниці, Чернігова, Полтави, Львова, Дніпра та Одеси.

   Зазначимо, що дисципліну «Земельне право» на кафедрі управління земельними ресурсами та кадастру викладають з 1948 р. Рішення про її викладання на факультеті інженерів землевпорядкування було не випадковим, оскільки викладач, який володіє основами землевпорядкування та кадастру має практичні навики із землеустрою, що виходять за рамки теоретичних знань більшою мірою розуміється на проблемах земельного законодавства.

   Так, слухачі Інституту підвищення кваліфікації, випускники нашого факультету та всі інші особи, у яких виникають проблеми у сфері земельного законодавства, постійно звертаються за консультаціями та порадами до наших викладачів, оскільки дисципліну «Земельне право» читають у нас на високому рівні. Цим ми завдячуємо корифею земельного права нашого вишу професору університету А.В. Корецькому і його учням: канд. екон. наук, доценту Д.О. Гопцію, ст. викладачу В.П. Погойді, канд. екон. наук, викладачу О.М. Трегуб.

 

Завідувач кафедри управління земельними ресурсами та кадастру,
д-р. екон. наук, професор І.В. КошкалдаКатегорія: Новини » Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.