РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ

Автор: Intercom от 7-11-2017, 12:18, переглянуло: 649

 

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ


   Для розумної людини подорож – найкращий спосіб отримати освіту. Про це писав ще Йоганн Вольфґанґ фон Ґете. І така форма освіти в наш час має велике значення, зокрема для нас – аграріїв.

   25 жовтня 2017 р. у гуртожитку № 1 відбулося засідання круглого столу «Розширюючи горизонти», на якому здобувачі факультету обліку і фінансів розглянули питання проходження практики і стажування за кордоном.

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ
РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ

   Вільні кордони і глобалізація надають нові можливості для всіх сфер народного господарства, у тому числі для АПК. Крім основної та подальшої професійної освіти, велику роль відіграє міжкультурна компетенція. Вона розширює кругозір, формує новий виробничий досвід і дає цінну інформацію про дії конкурента. Той, хто знає, як в інших країнах ведуть підприємницьку діяльність, має набагато більше шансів вистояти в нелегкій конкурентній боротьбі. Міжнародні знання та огляди розвитку світових аграрних ринків підвищують рівень кваліфікації всіх працівників, зайнятих у «зеленій» сфері діяльності.

   Важливим є і подальше вдосконалення особистості на основі критичного аналізу інших культур і мов. Той, хто робить самостійні спроби розібратися в нюансах іншої культури, стає «загартованішим». Знання мови, а також здатність працювати в колективі, уміння вирішувати конфлікти і проблеми є ключовими критеріями відбору та збільшують шанси здобувача поїхати на практику за кордон.

    Більшість здобувачів проходять зарубіжну практику під час отримання основної освіти. Так, Ірина Кабакова – здобувач ОС «Магістр» 2-го року навчання факультету обліку і фінансів – протягом двох місяців перед початком навчання на другому курсі магістратури працювала у фермерському господарстві «RICKEN DER SPREEWALDBAUER», що поблизу міста Фечау в Німеччині.

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ
 

   Ірина поділилася своїм досвідом та враженнями від перебування в Німеччині. Перш ніж приступити до вибору бази практики за кордоном, треба зважити всі за і проти такого рішення. Не кожна людина готова до радикальних змін, які можуть відбутись у її житті. Практика – найкращий спосіб на деякий час зануритися в робочий процес. Додаткові труднощі (новий колектив, посадові обов'язки, брак знання іноземної мови) загартують сильних і відсіють слабких.

   По-перше, дівчина потрапила в ситуацію, де допомоги чекати не було звідки. Оточенням Ірини на найближчий час стали такі самі невпевнені в собі молоді люди, які вперше зіткнулися з проблемами, що виникли через повну самостійність і відрізаність від домашнього побуту. Відсутність звичного кола спілкування і необхідність займатися організацією життя «з нуля» змусили присвячувати час не тільки роботі, а й активній соціалізації на новому місці. Це було важким, але необхідним кроком, який став частиною довгого шляху становлення професіонала.

   По-друге, інша культурне середовище потребує чималих зусиль для психологічної адаптації. Стосунки між незнайомими людьми мають деякі відмінності залежно від обраних країн. В одних вітають відкритість і товариськість, в інших цінують стриманість і небагатослівність. Щодня потрібно буде пристосовуватися до місцевих звичаїв. У майбутній професійній діяльності такий досвід дозволить сміливо йти по шляху налагодження нових контактів і міжнародних зв'язків.

   По-третє, практика за кордоном показала, з якими труднощами зазвичай стикаються люди, виконуючи свої обов'язки. Рівень відповідальності під час навчального процесу багато в чому відрізняється від робочого. Особливості взаємовідносин у професійному колективі довелося вивчати на власних помилках. Практика за кордоном – безумовно, стрес для фахівця-початківця, але саме він допоміг сформувати надійні навички ділового спілкування під час роботи.

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ

РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ
РОЗШИРЮЮЧИ ГОРИЗОНТИ

   Отже, учасники засідання дійшли до висновку, що участь здобувачів факультету обліку і фінансів у зарубіжних програмах із проходження виробничої практики та стажування змінює світогляд, робить молодих людей більш мотивованими, самостійними, цілеспрямованими. Здобувачі, які пройшли практику за кордоном, вигідно відрізняються від однолітків широкими поглядами на світ. Вони мають багатий досвід спілкування з людьми іншої культури, а також стають носіями цінних професійних навичок, корисних для бізнесу та міжнародних зв'язків.

 

Заступник декана факультету обліку і фінансів

з виховної роботи у гуртожитку,

доцент Ірина РагулінаКатегорія: Новини » Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.