5 грудня – Всесвітній день ґрунту

Автор: Intercom от 5-12-2017, 11:03, переглянуло: 373

 

5 грудня – Всесвітній день ґрунту

   Міжнародний день грунтів (World Soil Day) відзначається в системі міжнародних днів ООН щорічно 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

   Уперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (IUSS) в 2002 році. Проте тільки в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Тут же було оголошено, що 2015 рік стане Міжнародним роком ґрунту.

   Особливо значущим цей день є для світової спільноти ґрунтознавців, що налічує 60000 членів і на яке покладена відповідальність генерації і передачі знань про ґрунт для загального добробуту та процвітання.

   Це свято підкреслює важливість ґрунтів як незамінного компонента природної системи і як життєво важливий базис людського співтовариства за рахунок вкладу в забезпечення продовольчої безпеки, економії водних і енергетичних ресурсів, як буфер збереження біорізноманітності і зміни клімату.

   Ґрунти є основою сільського господарства. Вони забезпечують життєво необхідні екосистемні функції і є основним засобом виробництва продуктів харчування, кормів, палива, природного волокна і лікарських засобів, що мають важливе значення для забезпечення добробуту людини.

   Проте в усіх частинах світу деградація ґрунтів є швидко зростаючою проблемою. Близько 33 відсотків ґрунтів у всьому світі вже піддалися деградації внаслідок процесу урбанізації. Додаткову загрозу представляють ерозія ґрунтів, виснаження поживних речовин в ґрунтах і їх засолення, висихання і забруднення.

   Упродовж занадто довгого часу світ відносився до ґрунтів як до чогось само собою зрозумілого. Але ґрунт це природний ресурс, який не легко піддається відновленню. Екологічно раціональне використання ґрунтів повинне стати пріоритетним завданням для усіх.Категорія: Новини » Наукова діяльність

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.