Вийшла з друку монографія М. Д. Євтушенка, С. В. Станкевича та В. В. Вільної «Хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд на ріпаку ярому й гірчиці у Східному Лісостепу України»

Автор: Nastya от 18-02-2015, 14:48, переглянуло: 1076

 

   Наприкінці грудня 2014 року побачила світ монографія співробітників кафедри зоології та ентомології нашого університету, яка присвячена проблемі захисту ріпаку ярого й гірчиці від головних шкідників – хрестоцвітих блішок та ріпакового квіткоїда.

Хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд на ріпаку ярому й гірчиці у Східному Лісостепу України: монографія / М. Д. Євтушенко, С. В. Станкевич, В. В. Вільна / Харк. нац. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаєва. – Харків, 2014.  – 170 с.

   В основу монографії покладено результати шестирічних (2007–2012 рр.) досліджень, проведених у господарствах Східного Лісостепу України. Уточнено видовий склад шкідників ріпаку ярого й гірчиці у Східному Лісостепу України. Уперше для Східного Лісостепу України встановлено сезонну динаміку чисельності хрестоцвітих блішок та ріпакового квіткоїда на посівах ріпаку ярого й гірчиці; виявлено головні рослини-резерватори зазначених видів шкідливих комах. Доведено високу ефективність захисту сходів ріпаку ярого від хрестоцвітих блішок способом передпосівної токсикації насіння інсектицидами системної дії на основі імідаклоприду і тіаметоксаму з подальшим наземним обприскуванням інсектицидами на основі лямбда-цигалотрину на фоні з добривами (N30P30K30) та без добрив. Установлено вплив обробки насіннєвого матеріалу ріпаку ярого інсектофунгіцидними сумішами на лабораторну та польову схожість. Доведено доцільність і ефективність застосування мікробіопрепарату Актофіт, 0,25 % к. е. у поєднанні з інсектицидом системної дії Біскайя, 25 % о. д. проти ріпакового квіткоїда на посівах ріпаку ярого й гірчиці способом обприскування рослин у фенофазі жовтого бутона.

   Особливістю монографії є розроблена і науково обґрунтована модель екологічно орієнтованого захисту ріпаку ярого й гірчиці від головних шкідників, котра лягла в основу отриманого авторами патенту на корисну модель «Спосіб боротьби з жуками капустяних блішок на посівах ярих олійних капустяних культур».

   Робота, що викладена на 170 с., насичена цікавими експериментальними даними та ілюстративним матеріалом, що значно полегшує сприйняття результатів досліджень і висновків.

Оскільки монографія присвячена актуальним питанням захисту олійних культур у сільськогосподарських підприємствах і містить цінні практичні рекомендації виробництву, вона стане в нагоді фахівцям захисту рослин, науковим співробітникам і агрономам, викладачам, аспірантам та студентам біологічних і сільськогосподарських спеціальностей вищих навчальних закладів й усім тим, кого цікавить підвищення врожайності і якості насіння ріпаку ярого й гірчиці.

   З питань придбання та більш детального ознайомлення з монографією можна звертатися на електронну пошту: yostek@mail.ruКатегорія: Наукова діяльність, Оголошення

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.