З Днем Святої Трійці

Автор: Lubov от 21-06-2013, 16:38, переглянуло: 2289

 

   День Святої Трійці – одне з найшановніших свят українського народу. Цього року воно припадає на 23 червня. Свято Трійці пов’язане з дивовижними народними віруваннями.

   Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Святого Духа. 

   Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб в році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками. Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа.

   Тиждень перед Трійцею (три останні дні цього тижня і три перші дні троїцького тижня) називають «зеленими святами». Вважалось, цього тижня прокидаються мерці, виходять з води русалки. Люди в ці дні прикрашають свої житла зеленню, травами й квітами.

Напередодні свята Трійці, до схід сонця дівчата й молодиці йшли в поле та на левади, рвали там запашне зілля: любисток, полин, чебрець, канупер, татарське зілля. А, ввечері обтикали ними лави, стіни, підвіконня, образи, а лепехою притрушували долівку.

 Надвечір на «клечальну суботу» йшли босоніж до лісу й запасалися галузками клену, липи, ясена чи осики. Цими гілочками (їх називали клечальними) оздоблювали обійстя, ворота, тини, хлів, одвірки хати й стріху, а також оселю. Стежку, яка вела від дороги до порога – так звану «клетчату алею», – обтикували високими галузками. Ці стародавні повір’я збереглися і до наших днів.

 


З Днем Святої Трійці

 

Поздоровляємо зі святом Святої Трійці! 

Нехай разом із запашною зеленню

в домівки входить мир, злагода і Божа благодать.

Людські серця наповнюються добром,

щирістю та душевним теплом 

В цей світлий день

бажаємо Вам щирої віри,

міцного духу і здоров'я!

 Категорія: Новини » Різне

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.