День вишиванки

Автор: Intercom от 20-05-2016, 13:25, переглянуло: 1307

 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ!

Одягни вишиванку, де б ти не був, і щоб не робив!

 Долучися до загальнонаціонального флешмобу!

   У Харківському національному аграрному університеті імені В.В. Докучаєва відзначили День вишиванки – свято, яке за 10 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня. Уперше День вишиванки відзначили 2006 р. у Чернівецькому державному університеті. Мета свята полягає у тому, щоб українці змінили або доповнили звичайний одяг національною вишиванкою. День вишиванки відзначають у кожен третій четвер травня. Цього річ свято відбулося 19 травня.

   У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає незапам’ятних часів. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях у період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків (датування знахідок VI ст.), дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII–XIX ст.

   День вишиванки – відносно нове народне свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. День української вишиванки не прив’язаний до жодної політичної чи релігійної течії. Свято національного костюму спрямоване тільки на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.

   19 травня студенти, викладачі та співробітники нашого університету зібралися гомінкою юрбою біля головного корпусу, щоб відсвяткувати врочисту подію. Усіх учасників дійства привітали святковим концертом учасники самодіяльних колективів – народний хор «Жайвір», танцювальний колектив «Фаворит», вокалісти: студенти К. Черкесова, М. Горошенко, Н. Волкова, А. Солодка, Д. Олійник, С. Приходько, Т. Шикула. Завершенням свята став справжній танцювальний флешмоб, підготовлений найчарівнішими студентками ХНАУ.

   Розмаїття вишитих сорочок, національних віночків і прикрас, мерехтіння жовто-блакитних стрічок у День вишиванки сприяло відчуттю причетності докучаєвців до загальної ідеї єдності українців.

   Ми ще раз переконалися, що вишиванка – це не просто сорочка, а вишивка – не лише спосіб декорування та прикрашання одягу. Українські вишиванки вирізняються глибинним символізмом, що своїм корінням сягає тисячолітньої давнини.

   Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь – зв’язок, що не переривається віками. 


ВИШИВАНКА 

(Юрій Лазірко)

 Вишиванка – символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.


Вишиванка – дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, усміх тата,

Прадідів пророчий заповіт.


Вишиванка – писанка чудова,

Звізда ясна, співи та вертеп.

Вишита сльозою рідна мова,

Думами дорога через степ.


Вишиванка – біль на п’ядесталі,

Слава, воля, єдність, віра – ми.

Журавлем курличе, кличе далі,

Стелить вирій взорами-крильми.


Біля річки дитинча кирпате,

Кинуло віночок в часу тлінь –

В плетиві надії, мрії, злато,

Загойдалась пісня поколінь.


Колисанки не забудь дитино,

В серці вишиванку залиши...

Не зліпити болем Батьківщину,

Як розбите дзеркало душі.

 

 І.П. Жидких, головний бібліограф ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва

День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки


Категорія: Виховна діяльність, Профорієнтація

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований відвідувач.